Skoki narciarskie NA ŻYWO WILLINGEN Konkurs indywidualny WYNIKI

TOK

Willingen na razie jest szczęśliwe dla Niemców

Willingen na razie jest szczęśliwe dla Niemców ©Arne Dedert

Skoki narciarskie NA ŻYWO Willingen LIVE Dziś w niemieckim Willingen odbył się konkurs idywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich. W zawodach wzięło udział pięciu Polaków. TUTAJ na dziennikzachodni.pl były wyniki na żywo z konkursu w Willingen.

AKTUALIZACJA

Konkurs wygrał Słoweniec Peter Prevc. Drugi był Norweg Kenneth Gangnes, a trzeci Niemiec Severin Freund.

Najlepszy z Polaków, Stefan Hula zajął 18. miejsce. Maciej Kot był 26, Andrzej Stękała 28, Jakub Wolny 30, a Jan Ziobro 31.

Po pierwszej serii prowadzi Słoweniec Peter Prevc. Miejsca Polaków: Maciej Kot - 19, Stefan Hula i Andrzej Stękała - obaj na 25. pozycji. Jakub Wolny - 30.

Jan Ziobro był tuż poza "30" - 31.

Skoki narciarskie Willingen 2016 NA ŻYWO

Konkurs skoków narciarskich w Willingen od godz. 15.45.

W konkursie wystąpią Stefan Hula, Maciej Kot, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Jan Ziobro.

Ziobro ma nr 7, Wolny - 8, Stękała - 15, Kot - 25, Hula - 28. Ostatni na belce startowej pojawi się lider Pucharu Świata Słoweniec Peter Prevc.

W Niemczech nie ma m.in. Kamila Stocha, który trenuje w Polsce.

Niedzielny konkurs może być zagrożony ze względu na warunki pogodowe - zbyt silny wiatr. Już w sobotę podczas konkursu drużynowego rozegrano tylko jedną serię. Wygrali Niemcy, a Polacy zajęli szóste miejsce.

Serię próbną zaplanowano na godz. 14.45.

Transmisja z PŚ w Willingen w TVP1 i Eurosport 1.