Bandyta rzucił się z tasakiem w Wodzisławiu Śl. Na Rynku...

  Bandyta rzucił się z tasakiem w Wodzisławiu Śl. Na Rynku niszczył ławki

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zapis z monitoringu miejskiego
  1/2
  przejdź do galerii

  Zapis z monitoringu miejskiego ©monitoring miejski

  Czy można sobie bezkarnie wymachiwać i biegać z tasakiem po centrum miasta? Okazuje się, że tak. Mijają dwa tygodnie, odkąd pracownicy wodzisławskiego monitoringu zauważyli agresywnego mężczyznę, który niszczył ławki i wymachiwał ostrym narzędziem na rynku. Jak do tej pory nie udało się go zatrzymać.
  Kiedy 8 czerwca pracownik monitoringu zauważył mężczyznę z tasakiem, natychmiast powiadomił policję. Mundurowi pojawili się na miejscu, ale nie zdołali zatrzymać agresora. I od tej pory sprawa ucichła...

  - Policja nie rozpoczęła poszukiwań mężczyzny, bo nie otrzymaliśmy oficjalnego zawiadomienia - tłumaczy podkom. Marta Czajkowska, rzeczniczka wodzisławskiej policji. Dlaczego zatem nie złożono go w poniedziałek po zdarzeniu?

  - W takich przypadkach Straż Miejska sporządza raport z dokumentacją szkód. Przekazaliśmy go 13 czerwca (czwartek - red.) odpowiedniemu wydziałowi w magistracie - informuje Sebastian Bombik, zastępca komendanta Straży Miejskiej. Jak udało nam się dowiedzieć, wcześniej nie udało się sporządzić raportu, bo pracownik monitoringu miał wolne.

  CZYTAJ TAKŻE:
  NA ŚLĄSKU GRASUJĄ PRZESTĘPCY Z CZECH


  Od tamtej pory mijały kolejne dni, a zawiadomienia wciąż nie zgłoszono. Dopiero po interwencji dziennikarza DZ, sprawa nabrała rozpędu. - Dziś mailowo, a jutro oficjalnie na piśmie sprawa trafi do policji - poinformowała nas w czwartek Barbara Chrobok, rzeczniczka wodzisławskiego magistratu.

  Jak się okazuje, prawie tydzień pracownikom magistratu zajęło ustalanie zaistniałych szkód. Od tego zależało, czy ścigany będzie sprawca przestępstwa czy wykroczenia. Okazało się, że straty wynoszą poniżej 250 zł. Zatem sprawca ewentualnie odpowie za wykroczenie. Jednak patrząc na tempo sprawy, można wątpić, czy zostanie zatrzymany.  *Prezenty na Dzień Ojca 2013. Najlepsze pomysły na dzien taty ZOBACZ
  *SERIAL TVP Nasze matki, nasi ojcowie RECENZJE ODCINKÓW + GORĄCA DYSKUSJA
  *Egzamin zawodowy 2013 PYTANIA + ODPOWIEDZI + OPINIE + KOMENTARZE
  *Urlop macierzyński 2013 NOWE ZASADY, TERMINY
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama