Tarnowskie Góry: Obok aquaparku stanie hala sportowa

  Tarnowskie Góry: Obok aquaparku stanie hala sportowa

  Krzysztof Szendzielorz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tarnowskie Góry: Obok aquaparku stanie hala sportowa
  Po zbudowaniu nowego dworca autobusowego, w Tarnowskich Górach lada chwila ma się rozpocząć kolejna duża inwestycja. W mieście zbudują nową halę sportową.
  Tarnowskie Góry: Obok aquaparku stanie hala sportowa
  Tarnowskie Góry to stolica powiatu ziemskiego, w którym znajduje się dziewięć gmin. W wielu mniejszych, jak Radzionków, Ożarowice, Krupski Młyn czy Świerklaniec, są już hale sportowe z pełnowymiarowymi arenami, chociażby do rozgrywania zawodów w piłkę ręczną. Tymczasem Tarnowskie Góry do dziś nie posiadają takiego obiektu. Dyskusje o jego zbudowaniu trwały kilkanaście lat. Wreszcie mają jednak swój szczęśliwy finał.


  W Tarnowskich Górach przy Parku Wodnym powstanie największa hala sportowa w powiecie. Jej budowa ma się rozpocząć w najbliższych dniach. Zarząd spółki AIG, która jest właścicielem Parku Wodnego, podpisał w ubiegłym tygodniu umowę z katowickim Dom-budem, który wygrał przetarg i zbuduje nową halę.

  - Plac budowy został już firmie przekazany - mówi Michał Fajer, członek zarządu spółki AIG Park Wodny. Wykonawca na dniach powinien przekazać harmonogram prac, które będą trwały 18 miesięcy, licząc od dnia podpisania umowy.
  Michał Fajer podkreśla, że budowa hali sportowej nie powinna przeszkadzać klientom Parku Wodnego w dojeździe na baseny. Taki warunek znalazł się już w zapisach przetargu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama