Kłobuck: WOŚP zebrała 37 tys. zł. Licytowano dzień z...

  Kłobuck: WOŚP zebrała 37 tys. zł. Licytowano dzień z burmistrzem! [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Finał WOŚP w Kłobucku
  1/49
  przejdź do galerii

  Finał WOŚP w Kłobucku ©Gmina Kłobuck

  Liczenie w kłobuckim sztabie WOŚP trwa, ale jak udało nam się dowiedzieć, uzbierało się około 37 tys. zł. Co działo się na rynku?
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 24. Rekordowe zbiórki w całym kraju wsparli także mieszkańcy naszego powiatu. W kłobuckim sztabie uzberało się ponad 37 tys. zł. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Każdy kto pojawił się w Miejskim Ośrodku Kultury i na rynku w Kłobucku mógł wziąć udział w szeregu ciekawych licytacji.

  Dzień z burmistrzem Kłobucka, a noc... na lodowisku?

  Oprócz gadżetów WOŚP na aukcjach licytowano m.in. kalendarze z autografem Jakuba Błaszczykowskiego, które wylicytowano nawet za 200 zł. Tyle samo zaoferowano własnie za wspomniane koszulki z logo WOŚP. Licytować można było również vouchery na trening w KS Wojownik przez 3 miesiące (60 zł), miesięczne treningi w klubie pływackim Delfin Kłobuck, czy dzień z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury.

  Za 300 zł udało się wylicytować dzień z burmistrzem Kłobucka. Jak zapewniają organizatorzy aukcji, wybranego dnia burmistrz przyjedzie po zwycięzcę do domu, który w jego towarzystwie będzie mógł spędzić czas, zjeść wspólny posiłek na koniec odwiezie zwycięzcę do domu. Za 120 zł udało się wylicytować indywidualne użytkowanie lodowiska dla jednej osoby lub grupy osób na 40 minut w wybranym przez siebie czasie. Czyli pojeździć można także wieczorem.

  Na licytację trafiło też śniadanie z dowozem do domu, czyli budzenie z Królleskim Burgerem – zwycięzca licytacji mógł liczyć na śniadanie albo inny posiłek o wybranej przez siebie porze dnia, na terenie miasta Kłobuck. Zwycięzca może zebrać ze sobą 3 inne osoby.

  Harcerze spisali się na medal

  Tegoroczny finał WOŚP, zorganizowany przez Hufiec Kłobuck, reprezentowany przez Beatę Plutę oraz Danutę Papierz przy współudziale Miejskiego Ośrodka Kultury był podzielony na dwie części, które miały miejsce w budynku MOK-u oraz na rynku. Kawiarenka w MOK-u prowadzona była przez nauczycieli SP nr 1 w Kłobucku. Uczniowie ZS nr 1 w Kłobucku prowadzili zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, gdzie każdy mógł nauczyć się, jak zachowywać się w nagłych przypadkach. Harcerze z hufca Kłobuck zajęli się też malowaniem twarzy dzieciakom oraz robieniem zwierząt z balonów.

  Posiłki dla wolontariuszy kwestujących na ulicach wydawane były w sztabie przez uczniów Gimnazjum w Kłobucku. Najwięcej kwestujących było wśród dzieci, które pod opieką nauczycieli oraz rodziców czy starszych kolegów zbierali datki do puszek na terenie miasta. Akcję wsparli m.in. zawodnicy Delfina Kłobuck czy NGB Kłobuck.

  Na scenie MOK w Kłobucku część artystyczną poprowadziły harcerki Paulina Janik i Dominika Machura, którym asystowali Dawid Cieśla i Przemysław Pluta. Aukcję poprowadziły Olga Skwara i Olga Derewiecka. Drugą część na rynku prowadziła Karolina Zarębska i Tomasz Wałęga. Na scenie wystąpili m.in. Zespół Kłobuczanie, Zgrana Paka, Marbonare, Terapia, Forsal i SKL Blues. Podczas finału mieszkańcy mogli także spróbować grochówki z kuchni polowej, którą przygotowali członkowie klubu motocyklowego SKL Dragon. Punktualnie o godzinie 20.00 w niebo poszybowało tradycyjne światełko. Tym razem w formie przedstawienia teatru ognia “Ognista improwizacja”.

  >>NA ŻYWO WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY NA ŻYWO<<
  KLIKNIJ I PRZEJDŹ
  FINAŁ WOŚP PROGRAM W MIASTACH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO


  ZOBACZ KONIECZNIE
  WOJEWÓDZKI FINAŁ WOŚP W SOSNOWCU PROGRAM + ZDJĘCIA + WIDEO

  JAK WESPRZEC WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY?
  WOŚP ZBIERA DO PUSZEK, NA KONTO, SMS, TWEETY


  *Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy NA ŻYWO + ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama