Pedofil w Bytomiu? Policja: to plotki

  Pedofil w Bytomiu? Policja: to plotki

  Magdalena Nowacka-Goik

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dzielnica Karb - tam mieszkańcy mówią o pedofilu

  Dzielnica Karb - tam mieszkańcy mówią o pedofilu

  Pedofil w Bytomiu? Policja dementuje plotkę o pedofilu w Bytomiu, która krąży od kilku dni w internecie.
  Dzielnica Karb - tam mieszkańcy mówią o pedofilu

  Dzielnica Karb - tam mieszkańcy mówią o pedofilu

  Podobno jest blondynem i ma okulary. Takie informacje pojawiły się na portalach społecznościowych. Policja jednak tego nie potwierdza.

  - Komenda Miejska Policji w Bytomiu dementuje informację, jaka od kilku dni krąży wśród mieszkańców Karbia - mówi Tomasz Bobrek, rzecznik prasowy bytomskiej policji.- Informujemy, że do chwili obecnej nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia świadczącego o tym, żeby ktoś taki pojawił się w Bytomiu - mówi rzecznik.


  Od kilku dni policjanci z komisariatu w Miechowicach (pod ten komisariat podlega także dzielnica Karb) odbierają telefony od zaniepokojonych mieszkańców Karbia. Ludzie pytają, czy prawdę jest, że jakiś mężczyzna molestował dzieci.

  - Natychmiastowe ustalenia policjantów nie potwierdziły tej plotki. Jednak ta plotka rozeszła się wśród społeczności Karbia, Bobrka i Szombierek - uspokaja rzecznik Bobrek.

  Zwraca też uwagę, aby nie powtarzać informacji, które nie są potwierdzone. - Każdą niepokojącą sytuację należy zgłosić bezpośrednio policji - podkreśla.

  Na jednym z portali pojawiła się informacja, jakoby pedofil był widziany niedaleko Szkoły Podstawowej nr 21. I mieli być o tym informowani rodzice na zebraniu szkolnym.

  Chcieliśmy sprawdzić wiarygodność tej informacji - jak nas jednak poinformowano w sekretariacie szkoły, nie było na miejscu ani dyrektora, ani jego zastępcy. Mają być jutro od godz. 8.


  *Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy NA ŻYWO + ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU


  AKTUALIZACJA 12.01, godz.11.50
  Dzisiaj udało nam się porozmawiać z dyrekcją SP nr 21.
  Beata Duraj, dyrektor SP nr 21 wyjaśnia: Nie było w szkole zebrania w tej sprawie i na razie nie planuję takiego spotkania. Prawdą natomiast jest to, że za pośrednictwem dyrekcji przedszkola, które mieści się w naszym budynku, otrzymaliśmy informację o tym, aby zwrócić uwagę na otoczenie szkoły i bezpieczeństwo dzieci. Taka informację to przedszkole otrzymało od innego przedszkola, a tamto od pracownika MOPR. Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze, nie bagatelizujemy żadnych informacji z tym związanych. Dlatego wywiesiliśmy kartkę adresowaną do rodziców, aby zwracali jeszcze większą uwagę na bezpieczeństwo dzieci. Poprosiłam także wychowawców, aby z dziećmi porozmawiali, uczuli je na to, aby nie podchodziły do obcych - wyjaśnia dyrektor SP 21.
  Przypomina też sytuację z początku roku szkolnego. - Wtedy mieliśmy jednak bezpośredni sygnał od rodzica, któremu dziecko powiedziało, że jakiś obcy mężczyzna wołał je do samochodu. Sporządziliśmy z tego oficjalną notatkę, poprosiliśmy też o wzmożone patrole policji i straży miejskiej. Obecnie sygnałów od rodziców nie mieliśmy, ale uważam, że profilaktyki nigdy za wiele - mówi.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama