Próbny Sprawdzian 2016: We wtorek próbny Sprawdzian...

  Próbny Sprawdzian 2016: We wtorek próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z Operonem

  KD

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sprawdzian szóstoklasisty
  1/4
  przejdź do galerii

  Sprawdzian szóstoklasisty ©Polska Press

  We wtorek uczniowie z 373 szkół podstawowych napiszą próbny Sprawdzian Szóstoklasisty, który organizuje wydawnictwo edukacyjne Operon. Sprawdzian rozpocznie się o godz. 9. Uczniowie zmierzą się z zadaniami z języka polskiego,historii, matematyki, przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego. Sprawdźcie co mogą mieć na sali egzaminacyjnej.
  Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty wydawnictwo organizuje od 2009 roku. Od tego czasu liczba szkół biorących w nim udział stale rośnie. W tym roku zgłosiło się do nich ponad 4 tys. placówek z całego kraju, w tym 373 szkoły z woj. śląskiego.

  - Dzięki udziałowi w próbnym sprawdzianie uczniowie mogą oswoić się z atmosferą egzaminu – wszyscy uczniowie piszą egzamin tego samego dnia, o tej samej porze - podkreśla Joanna Dudek z Operona.

  W tym roku Operon przygotował arkusze z języka polskiego i matematyki, języka angielskiego oraz języka niemieckiego. Są one opracowane na wzór arkuszy państwowego sprawdzianu organizowanego w kwietniu przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. - Dzięki czemu uczniowie mogą zapoznać się z formułą egzaminu, a także ze sposobem zaznaczania odpowiedzi na kartach - podkreśla Dudek.

  Jak wyjaśnia, by atmosfera egzaminu była jak najbardziej zbliżona do tej kwietniowej, zachęcają dyrekcję oraz nauczycieli do zorganizowania tego dnia w szkole tak samo, jak na egzamin państwowy. - Chodzi o odświętne przygotowanie sal, odświętny strój uczniów, przestrzeganie reguł obowiązujących na egzaminie, na przykład w zakresie przedmiotów, które uczeń może mieć przy sobie w trakcie egzaminu - wylicza Joanna, i jak dodaje, dzięki temu uczniowie będą mieli szansę doświadczyć wszystkich warunków panujących na egzaminie i stosownie się do tego przygotować.

  Uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej sprawdzą swoje umiejętności z zakresu z języka polskiego, matematyki, historii oraz nauk przyrodniczych. Zadania mają sprawdzić czy uczeń opanował podstawowe pięć umiejętności: pisanie, czytanie, rozumowanie, wykorzystywanie wiedzy w praktyce, korzystanie z informacji.

  Pierwsza część egzaminu rozpocznie się o godz. 9 rano i potrwa 80 minut. Część druga, obejmująca język obcy (do wyboru angielski lub niemiecki) wystartuje o godz. 11.45. Na rozwiązanie testu uczniowie będą mieli 45 minut. Obydwie odbywają się jednego dnia.

  Przed wyjście z domu warto pamiętać, że uczeń wchodząc na salę egzaminacyjną może mieć wyłącznie przedmioty wskazane przez CKE. Są to: długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem), którym zdający mają zapisywać odpowiedzi i wykonywać rysunki, linijka, wykorzystywana tylko podczas pierwszej części sprawdzianu.

  Uwaga - na sprawdzianie uczniowie nie mogą korzystać z ołówka ani kalkulatora. Nie wolno także ‎przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych, maskotek czy jedzenia.‎

  Arkusze wraz z odpowiedziami zostaną opublikowane w środę, 13 stycznia o godzinie 10.00 na stronie internetowej sprawdzian.operon.pl. Uczniowie będą mogli jeszcze raz rozwiązać zadania i sprawdzić czy dobrze odpowiedzieli na próbie.


  *Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy NA ŻYWO + ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Już są dostępne arkusze ! ;)

   marcin_1923 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Sprawdźcie: sprawdzian-szostoklasisty.blogspot.com Pozdrawiam@@!@@!@!@..

   Partnerzy

   • Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego
   • Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach
   • Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu
   • Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
   • Medan Szkoła farmaceutyczna
   • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama