Inwazja komarów w Parku Śląskim i na Przeczycach [CO NA...

Inwazja komarów w Parku Śląskim i na Przeczycach [CO NA KOMARY?]

AS

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Inwazja komarów w Parku Śląskim i na Przeczycach [CO NA KOMARY?]
1/3
przejdź do galerii

Atakują nas samice komarów @arc DZ

Z wiosennym grillowaniem nieodłącznie wiąże się coroczna inwazja komarów. Krwiopijcze komary wyruszają już na polowanie, natomiast miasto jak co roku próbuje z nimi walczyć. Gdzie najbardziej zagraża nam inwazja komarów? JAK WALCZYĆ Z KOMARAMI? JAKIE SPOSOBY NA KOMARY?
Komary są na pewno tam gdzie krzewy i woda, to jednak wszyscy wiedzą. Dlaczego także w centrum miasta, gdzie nie ma wody ani krzewów, komary nas atakują? Okazuje się, że również w studzienkach kanalizacyjnych komarzyce zakładają swoje "kolonie". Niestety, przeciągająca się zima nie wpłynęła raczej znacząco na populację komarów.

CZYTAJ KONIECZNIE:
CO NA KOMARY? JA JE ODSTRASZYĆ? POZNAJ ŚRODKI I SPOSOBY


Niestety musimy Was rozczarować. To, że długa zima i silne mrozy mogą przyczynić się do zmniejszenia liczebności komarów w miesiącach letnich to mit.
Odporność jaj, składanych przez samice komarów do gleby, na niskie temperatury i suszę stanowią strategię przetrwania tych krwiopijnych owadów. Inwazja komarów będzie zatem i w tym roku.

Najwięcej komarów znajdziemy w chorzowskim Parku Śląskim. Tam wśród drzew, komary czekają na każdego, kto tamtędy przejdzie. Bardzo źle jest także nad jeziorami, chociażby w Nakle-Chechle albo w Przeczycach. Inwazja komarów ma tam największe nasilenie.
1 »

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo