Menu Region

Inwazja komarów w Parku Śląskim i na Przeczycach [CO NA...

Inwazja komarów w Parku Śląskim i na Przeczycach [CO NA KOMARY?]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

AS

Prześlij Drukuj
Z wiosennym grillowaniem nieodłącznie wiąże się coroczna inwazja komarów. Krwiopijcze komary wyruszają już na polowanie, natomiast miasto jak co roku próbuje z nimi walczyć. Gdzie najbardziej zagraża nam inwazja komarów? JAK WALCZYĆ Z KOMARAMI? JAKIE SPOSOBY NA KOMARY?
1/3

Atakują nas samice komarów

(© arc DZ)

Komary są na pewno tam gdzie krzewy i woda, to jednak wszyscy wiedzą. Dlaczego także w centrum miasta, gdzie nie ma wody ani krzewów, komary nas atakują? Okazuje się, że również w studzienkach kanalizacyjnych komarzyce zakładają swoje "kolonie". Niestety, przeciągająca się zima nie wpłynęła raczej znacząco na populację komarów.

CZYTAJ KONIECZNIE:
CO NA KOMARY? JA JE ODSTRASZYĆ? POZNAJ ŚRODKI I SPOSOBY


Niestety musimy Was rozczarować. To, że długa zima i silne mrozy mogą przyczynić się do zmniejszenia liczebności komarów w miesiącach letnich to mit.
Odporność jaj, składanych przez samice komarów do gleby, na niskie temperatury i suszę stanowią strategię przetrwania tych krwiopijnych owadów. Inwazja komarów będzie zatem i w tym roku.

Najwięcej komarów znajdziemy w chorzowskim Parku Śląskim. Tam wśród drzew, komary czekają na każdego, kto tamtędy przejdzie. Bardzo źle jest także nad jeziorami, chociażby w Nakle-Chechle albo w Przeczycach. Inwazja komarów ma tam największe nasilenie.
1 »
Reklama
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Reklama
Reklama