Inwazja komarów w Parku Śląskim i na Przeczycach [CO NA...

Inwazja komarów w Parku Śląskim i na Przeczycach [CO NA KOMARY?]

AS

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Atakują nas samice komarów
1/4
przejdź do galerii

Atakują nas samice komarów ©arc DZ

Z wiosennym grillowaniem nieodłącznie wiąże się coroczna inwazja komarów. Krwiopijcze komary wyruszają już na polowanie, natomiast miasto jak co roku próbuje z nimi walczyć. Gdzie najbardziej zagraża nam inwazja komarów? JAK WALCZYĆ Z KOMARAMI? JAKIE SPOSOBY NA KOMARY?
Komary są na pewno tam gdzie krzewy i woda, to jednak wszyscy wiedzą. Dlaczego także w centrum miasta, gdzie nie ma wody ani krzewów, komary nas atakują? Okazuje się, że również w studzienkach kanalizacyjnych komarzyce zakładają swoje "kolonie". Niestety, przeciągająca się zima nie wpłynęła raczej znacząco na populację komarów.

CZYTAJ KONIECZNIE:
CO NA KOMARY? JA JE ODSTRASZYĆ? POZNAJ ŚRODKI I SPOSOBY


Niestety musimy Was rozczarować. To, że długa zima i silne mrozy mogą przyczynić się do zmniejszenia liczebności komarów w miesiącach letnich to mit. Odporność jaj, składanych przez samice komarów do gleby, na niskie temperatury i suszę stanowią strategię przetrwania tych krwiopijnych owadów. Inwazja komarów będzie zatem i w tym roku.

Najwięcej komarów znajdziemy w chorzowskim Parku Śląskim. Tam wśród drzew, komary czekają na każdego, kto tamtędy przejdzie. Bardzo źle jest także nad jeziorami, chociażby w Nakle-Chechle albo w Przeczycach. Inwazja komarów ma tam największe nasilenie.
1 »

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
preparaty

Andrzej (gość)

Zgłoś naruszenie treści

nasza rodzina od kilku sezonów stosuje środek na komary Mugga. Skutecznie chroni przed kleszczami, komarami, muchami i innymi insektami, mogą go bezpiecznie stosować dzieci od lat 3. Więcej na...rozwiń całość

nasza rodzina od kilku sezonów stosuje środek na komary Mugga. Skutecznie chroni przed kleszczami, komarami, muchami i innymi insektami, mogą go bezpiecznie stosować dzieci od lat 3. Więcej na temat produktu można przeczytać np. na http://www.sztucer.pl/i3806_srodek_na_komary_i_owady_mugga_spray_75_ml_deet_9_4.html jak i zakupićzwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo