Praca dla studentów na wakacje. Gdzie pojechać?

  Praca dla studentów na wakacje. Gdzie pojechać?

  AS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Praca dla studentów na wakacje. Gdzie pojechać?
  1/2
  przejdź do galerii

  ©arc

  Oglądanie reklam w internecie, podróżowanie po świecie i opisywanie wrażeń na blogu, testowanie zjeżdżalni w parkach wodnych i wiele innych propozycji pracy można znaleźć w internecie. Nie dziwne jest to, że na te stanowiska pracy są setki chętnych. Jak i gdzie znaleźć w takim razie znaleźć pracę?
  Czas wakacji to dla wielu młodych ludzi nie wypoczynek, a chęć zarobienia chociażby na wyjazd nad morze.

  Młodzi ludzie mogą zarobić na wiele sposobów i w różnych miejscach na świecie. Biura pośrednictwa pracy proponują pracę dla młodych ludzi przy roznoszeniu ulotek, w telemarketingu, albo przy sprzedaży ryb, lodów i gofrów. Są także miejsca pracy w turystycznych destylacjach takich jak Grecja, Hiszpania, Cypr, Malta, Wyspy Kanaryjskie, czy nawet Dubaj.

  Oferty zaczynają się od prostych zawodów jak animator bez doświadczenia, kelner, barman, ale potrzeba także animatorów tańca, muzyków, ratowników, instruktorów tenisa czy fitness. Wykonując te zajęcia za granicą można zazwyczaj więcej zarobić, niż w Polsce.

  Od spodziewanych zarobków należy odliczyć transport do miejsca pracy, który zatrudniony zazwyczaj sam pokrywa. Zakwaterowanie i podstawowe wyżywienie jest za to zwykle zapewnione przez pracodawcę.

  Animator tańca dla dzieci w Grecji, na Malcie, Cyprze, we Włoszech zarabia od 500-850 euro miesięcznie
  Ratownik na Cyprze lub w Grecji od 500 do 700 euro miesięcznie
  Rezydent w dowolnym kraju może zarobić od 500 do 1500 euro miesięcznie

  Niewątpliwą korzyścią pracy zagranicą jest kontakt z językiem obcym i możliwość poznania ludzi z całego świata. - Wyjazd za granicę do pracy uczy samodzielności i odpowiedzialności. Praca – w zależności od zawodu i miejsca – nie zawsze jest lekka, ale młody człowiek może potraktować ją jako kilkumiesięczną szkołę życia – tłumaczy Krzysztof Inglot Dyrektor Działu Rozwoju Rynków w Work Service SA.

  Znacznie rzadszymi – ale także dostępnymi na rynku – zawodami jest tester hoteli, czy też kierowca limuzyn. – Tester hoteli to osoba zatrudniona przez operatora hotelowego, która wciela się w rolę „tajemniczego klienta”. Testuje standard i obsługę różnych hoteli, aby dając informację zwrotną pomóc w utrzymaniu ich jakości – wyjaśnia Krzysztof Inglot. – Aby ubiegać się o taką pracę, trzeba odznaczać się wysoką kulturą osobistą, a także znać się na hotelach. Nie ma wymogu pracy w branży hotelarskiej. Wystarczy być ich stałym bywalcem, żeby potrafić prawidłowo ocenić świadczoną usługę – uzupełnia Inglot.

  Tester hoteli zarabia ok 1 tysiąca euro

  Kierowca limuzyn to zawód dla osób, które lubią prowadzić samochód i robią to naprawdę dobrze. Pracę można dostać w bogatszych krajach np. we Francji, czy Niemczech. Gdy francuska rodzina wybiera się samochodem nad Lazurowe Wybrzeże, a później zamierza przesiąść się na jacht potrzeba, aby ktoś odprowadził jej auto do miejsca zamieszkania lub zakończenia rejsu.

  Jest to usługa dla bogatych, dlatego też samochody są wysokiej klasy. - Fan motoryzacji może mieć z tej pracy sporą przyjemność, ponieważ daje ona możliwość posmakowania jazdy ciekawymi samochodami. Wiąże się z tym także spora odpowiedzialność – mówi Krzysztof Inglot. – Praca – jak każda – może się znużyć, ale dla wielu młodych ludzi jest ona ciekawsza, niż handel, czy sprzątanie w hotelach – dodaje Krzysztof Inglot. Oczywiście w większości prac niezbędna jest znajomość języka obcego w stopniu – co najmniej – komunikatywnym.

  Kierowca limuzyn zarabia od 100 do 2500 euro +napiwki

  Warto spróbować swoich sił wyjeżdżając za granicę, ale trzeba uważać na oszustów i przed podjęciem decyzji o wyjeździe dobrze zweryfikować pracodawcę. Warto sprawdzić, czy pośrednik jest zrzeszony w stowarzyszeniu agencji pracy. Kolejnym krokiem jest zasięgnięcie opinii u znajomych lub w Internecie. Przed podjęciem pracy należy też dokładnie przeczytać umowę, aby nie dać się czymś zaskoczyć, będąc już na miejscu.  *Prezenty na Dzień Ojca 2013. Najlepsze pomysły na dzien taty ZOBACZ
  *SERIAL TVP Nasze matki, nasi ojcowie RECENZJE ODCINKÓW + GORĄCA DYSKUSJA
  *Egzamin zawodowy 2013 PYTANIA + ODPOWIEDZI + OPINIE + KOMENTARZE
  *Urlop macierzyński 2013 NOWE ZASADY, TERMINY
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   'Turystyczne destylacje' :D

   aleubaw (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   Dzięki, Redakcjo! poprawiliście mój humor od rana - bezcenne :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niemcy

   Ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 13

   Do Niemiec na ogórki !!!!! :D

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama