Przygotuj dla swojej klasy zajęcia o prądzie i razem...

  Przygotuj dla swojej klasy zajęcia o prądzie i razem wygrajcie wizytę „Planety Energii”

  Monika Jankowska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jesteś nauczycielem i chcesz przeprowadzić zajęcia, które rozbudzą w dzieciach pasję? Zgłoś się do udziału w programie „Planeta Energii”
  Czas na zgłoszenia do udziału w edukacyjnym projekcie Grupy Energa, który został stworzony z myślą o najmłodszych uczniach, mija wraz z końcem stycznia. Dlaczego warto wziąć udział w tym programie? Chociażby dlatego, że realizowany jest on w formie konkursu dla nauczycieli i uczniów klas I–III szkół podstawowych. Ich zadanie polega na przeprowadzeniu lekcji na temat energii elektrycznej na podstawie udostępnionych przez Grupę Energa materiałów dydaktycznych. To dla pedagogów znakomita okazja, by wyjść poza schemat zwykłych zajęć szkolnych i w kreatywny sposób poprowadzić lekcje na temat powstawania i wykorzystywania prądu.

  Do „Planety Energii” dołączyć może każdy nauczyciel, który przeprowadzi w swojej klasie minimum trzy lekcje dotyczące energii elektrycznej. Ci, którzy zgłoszą chęć udziału w programie, otrzymają od Grupy Energa materiały dydaktyczne pomocne w przeprowadzeniu nietuzinkowych zajęć. Materiały można też bezpłatnie pobrać na stronie inter¬netowej planetaenergii.pl.

  – Pomysłów na lekcje jest naprawdę dużo. Można z uczniami przygotować przedstawienie, happening albo wybrać się z nimi na wycieczkę czy na zwiedzanie muzealnej wystawy – mówi Grzegorz Orłowski z „Planety Energii”. – Wszystko zależy od pomysłowości pedagoga, który przy organizacji naszych zajęć ma bardzo dużo swobody.
  To już szósta edycja projektu, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dzieci zadowolone są z tego, że wiedza przekazywana jest im w ciekawy i przystępny sposób. Nauczyciele także oceniają go pozytywnie. Potwierdza to przeprowadzone przez PBS badanie, z którego wynika, że formuła edukacji zaproponowana przez Energę pozwala skutecznie przekazywać dzieciom wiedzę na temat energii elektrycznej (tak uważa 98 proc. badanych nauczycieli) oraz urozmaica program nauczania klas I–III (97 proc.).

  15 lutego mija termin składania sprawozdań z realizacji zadań. To na ich podstawie wyłonieni zostaną zwycięzcy konkursu. Wyniki ogłoszone będą 18 marca. A jest o co walczyć. Dziesięć zwycięskich klas wygra dwudniową wizytę mobilnego centrum nauki „Planeta Energii” w swojej miejscowości. Zwycięskie klasy otrzymają także laptopa z oprogramowaniem i zestaw edukacyjnych klocków Lego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Partnerzy

   • Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego
   • Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach
   • Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu
   • Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
   • Medan Szkoła farmaceutyczna
   • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama