Beskidy: chwilowo na plusie, ale dla narciarzy warunki dobre

  Beskidy: chwilowo na plusie, ale dla narciarzy warunki dobre

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Beskidy: chwilowo na plusie, ale dla narciarzy warunki dobre
  1/7
  przejdź do galerii
  W górach zrobiło się biało. Na czynnych stokach w Szczyrku panują dobre i bardzo dobre warunki narciarskie - poinformowali w środę przedstawicielem Informacji Turystycznej w Szczyrku. Według prognoz idzie mróz i w weekend może ponownie sypnąć śniegiem.
  W Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim czynne są trasa nr 7 z Suchego do Soliska (warunki bardzo dobre - czynne w godz. 8:00 - 20:00), trasa nr 11 "Golgota" (w dniach 13-14.01 czynne do godziny 16:00), nr 8 na Hali Pośredniej (warunki bardzo dobre - czynne w godz. 8:00 - 16:00), nr 10 z Hala Pośrednia - Wierch Pośredni (warunki dobre - czynne w godz. 8:00 - 16:00). Trasy są oświetlone, a ok. godz. 16:00 są ratrakowane. Ratrakowanie trwa 30 minut, trasy ratrakowane są zmiennie (1 trasa ratrakowana, 1 czynna).

  COS SKRZYCZNE zaprasza na trasę na odcinku FIS Skrzyczne-Grzebień-Kaskada-Jaworzyna. Cały czas trwa naśnieżanie trasy FIS do Dolin. To, co dzieje się na Skrzycznem, wreszcie można zobaczyć za pośrednictwem kamerki internetowej, jaką uruchomił szczyrkowski COS.
  ZOBACZ WIDOK Z KAMERKI NA SKRZYCZNEM


  Bardzo dobre warunki panują na Białym Krzyżu , który jest czynny od 8:00 do 20:00. Szusować można także w Czyrnej na wyciagu Skrzat-Krasnal, oraz trasa na Beskidku i wyciągu Bananowym.

  W Wiśle nadal temperatury na plus, ale idzie mróz, więc bardzo dobre warunki narciarskie jeszcze zapewne sie poprawią. Prawie wszystkie wyciągi są czynne i zapraszają narciarzy - informują w referacie promocji i turytyki urzędu miejskiego.

  Na Bukowej wyciąg jest czynny, a warunki są bardzo dobre - na trasie leży 50 cm śniegu. W Cieńkowie otwarte są trasy nr 1 (30-65 cm śniegu), nr 3 (45-65 cm śniegu), oraz nr 4 (30-50 cm śniegu). Jeździ wyciąg talerzykowy i kolej linowa.

  W Klepkach czynne są wszystkie trzy wyciągi. Na trasach leży 60-80 cm śniegu, a warunki są bardzo dobre. Podobnie jest w Kiczerze, gdzie pokrywa śniegu wynosi 40 cm. W Nowej Osadzie otwarta jest kolej linowa oraz wyciągi talerzykowe "Beskid", "Krasnal" i "Maluch". Na trasach nr 1 i 2, oraz trasach przy wyciągach talerzykowych leży od 50 do 60 cm śniegu.

  W ośrodku Siglany czynne są oba wyciągi. Warunki są dobre, a na trasach leży 30-40 cm śniegu. W Soszowie otwarta jest trasa nr 1, na której leży 30-40 cm śniegu, oraz polana Ski-Nova, na której jest ok 15 cm pokrywy śnieżnej. Szusować można także na Stożku, gdzie czynna trasa czerwona i kolej krzesełkowa. Na trasie leży ok. 30 cm śniegu.

  Spor śniegu leży w Korbielowie w ośrodku narciarskim Pilsko, gdzie szusować można na trasie nr 2 - Solisko - Kamienna - Baba.


  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama