Referendum w sprawie odwołania wójta Ślemienia Andrzeja...

  Referendum w sprawie odwołania wójta Ślemienia Andrzeja Piechy jest nieważne

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Referendum w sprawie odwołania wójta Ślemienia Andrzeja Piechy jest nieważne

  ©arc

  Referendum w sprawie odwołania wójta Ślemienia Andrzeja Piechy jest nieważne - poinformował nas wczoraj Andrzej Adamek, dyrektor bielskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.
  Referendum w sprawie odwołania wójta Ślemienia Andrzeja Piechy jest nieważne

  ©arc

  Na terenie całej gminy Ślemień uprawnionych do głosowania było 2849 mieszkańców. W referendum głosowały jednak tylko 184 osoby. Za odwołaniem wójta Andrzeja Piechy ze stanowiska głosowało 165 osób, przeciwko 14 wyborców. Frekwencja w referendum wyniosła tylko 6,46 procent.

  - Dlatego jest nieważne - podkreśla Andrzej Adamek, dyrektor bielskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.
  Aby referendum było ważne, do urn musiałoby pójść 60 procent mieszkańców, którzy głosowali w wyborach, w których wójtem został Andrzej Piecha.

  Choć referendum w sprawie odwołania wójta Ślemienia jest nieważne, to Piecha podkreśla, że przez całą niedzielę miał świadomość, że mieszkańcy po raz kolejny ocenią jego pracę.

  - Wierzyłem, że ludzie, którzy w wyborach obdarzyli mnie zaufaniem, nie zmienili swojego zdania. Tak się też stało - mówi wójt Piecha. Dodaje, że fakt, iż zostaje na stanowisku wójta, jest też jednak dla niego mobilizacją do tego, aby pracować jeszcze lepiej i konsekwentnie realizować swoje zamierzone cele.

  Inicjatorzy referendum w Ślemieniu, w których imieniu głównie występował Tadeusz Hila-rowicz, mieli wobec obecnego włodarza Ślemienia wiele różnych zarzutów. Na ulotkach oraz plakatach, które krążyły po terenie całej gminy, napisali m.in., że obecny wójt Piecha podjął działania szkodliwe dla budżetu samorządu, bo na przykład - jak przekonują - nieprawidłowo rozliczył projekty z udziałem funduszy unijnych, nie podjął się też nowych inwestycji, w tym zrezygnował z budowy amfiteatru.

  Przeciwnicy obecnego wójta twierdzą również, że zadłużył on gminę do poziomu blisko 52 procent od momentu, gdy przejął stanowisko po byłej wójt, a obecnie posłance Małgorzacie Pępek. Przekonują, że gdy Pępek odchodziła z urzędu, zadłużenie wynosiło nieco ponad 26 procent.

  Przypomnijmy, że wcześniej referenda w sprawie odwołania wójtów odbyły się już w dwóch innych gminach Żywiecczyzny - Milówce i Jeleśni, ale tam także nie udało się odwołać włodarzy gmin, bo była za niska frekwencja.

  ZOBACZ TAKŻE:
  REFERENDUM W SPRAWIE ODWOŁANIA WÓJTA ŚLEMIENIA ANDRZEJA PIECHY JEST NIEWAŻNE
  *Prezenty na Dzień Ojca 2013. Najlepsze pomysły na dzien taty ZOBACZ
  *SERIAL TVP Nasze matki, nasi ojcowie RECENZJE ODCINKÓW + GORĄCA DYSKUSJA
  *Egzamin zawodowy 2013 PYTANIA + ODPOWIEDZI + OPINIE + KOMENTARZE
  *Urlop macierzyński 2013 NOWE ZASADY, TERMINY
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama