EEC 2014. Przyszły Europejski Kongres Gospodarczy pod hasłem...

  EEC 2014. Przyszły Europejski Kongres Gospodarczy pod hasłem współpracy Unia-USA?

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  EEC 2014. Przyszły Europejski Kongres Gospodarczy pod hasłem współpracy Unia-USA?
  1/8
  przejdź do galerii
  Wymiana opinii elit politycznych, gospodarczych, naukowych, ekonomicznych, nawiązywanie kontaktów biznesowych i ogromna promocja dla Katowic, Śląska, Polski. Tak można podsumować V Europejski Kongres Gospodarczy.
  - Skalę V EEC oddaje m.in. liczba publikacji i ich ekwiwalent reklamowy. Już w ubiegłym roku wielkość ekwiwalentu wyniosła 25 mln zł, nie zakładaliśmy, że uda nam się wypracować lepszy wynik. Tymczasem tegoroczna edycja to ponad 5 tys. publikacji wartości około 32 mln zł - mówi Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, prezes Grupy PTWP S.A.

  Zadowolenia z tego faktu nie krył prezydent Katowic Piotr Uszok.
  Miasto wsparło imprezę kwotą niemal 400 tys. zł. Jak widać, opłacało się: - Promocja to nasze główne wyzwanie. Ważne jednak jest też wzajemne poznanie się, zaufanie sobie, które przekłada się na decyzje inwestycyjne. Przykład to IBM, które wybudowało swój oddział właśnie w Katowicach - mówił prezydent Uszok.

  Na kongresie zarobiły także katowickie hotele, restauracje i korporacja taksówkowa. Przy organizacji tej imprezy pracowało niemal 3 tys. osób. Zadowoleni byli też uczestnicy EEC. Jak wynika z badania opinii, aż 90 proc. uczestników deklaruje zadowolenie i chce za rok wrócić do Katowic.

  EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY 2013. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O EEC 2013 I ZDJĘCIA [WEJDŹ]

  EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY 2012. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O EEC 2102 I ZDJĘCIA [ZOBACZ]

  Miasto odwiedzili ministrowie gospodarki m.in. Czech, Słowacji, Rumunii i Węgier. Niezwykle owocny okazał się panel dotyczący współpracy z Afryką. Trzy z krajów obecnych w Katowicach wysłały już zaproszenia do organizatorów kongresu. Pewnym problemem była niestety współpraca z samorządem województwa śląskiego. Współfinansował EEC na kwotę 40 tys. zł, czyli ponad 10 razy mniejszą niż rok temu. Także aktywność zarządzających województwem była podczas tej ważnej imprezy ledwo zauważalna. - W zarządzie trwały przetasowania, zmienił się marszałek. Ktoś nie miał głowy, aby zajmować się kongresem. Mam nadzieję, że w następnych latach to się zmieni - podkreślał podczas wczorajszej konferencji podsumowującej EEC Jerzy Buzek, b. szef Parlamentu Europejskiego.

  Współpraca, integracja, innowacje


  prof. Jerzy Buzek, b. szef Parlamentu Europejskiego
  To już piąty raz spotkaliśmy się w Katowicach. EEC to największa i chyba najbardziej znacząca impreza w tej części Europy. W tym roku ważne były trzy słowa: współpraca, integracja i innowacje. W każdym z tych elementów kongres zaistniał bardzo mocno. Jesienią EEC będzie gościł w Parlamencie Europejskim, by się zaprezentować i sformułować tematy na następny rok. Zależy mi na tym, aby unijne instytucje włączyły się w przygotowania do EEC, by pobrzmiewały słowa: Polska i Śląsk. Już teraz rysują się pewne sprawy, które trzeba podkreślić na następnym kongresie. Nastroje społeczne w Unii nie są najlepsze. Warto więc dyskutować o społecznej odpowiedzialności biznesu, mobilizowaniu ludzi do działania. Warto też rozmawiać o współpracy Unia-USA.  *Prezenty na Dzień Ojca 2013. Najlepsze pomysły na dzien taty ZOBACZ
  *SERIAL TVP Nasze matki, nasi ojcowie RECENZJE ODCINKÓW + GORĄCA DYSKUSJA
  *Egzamin zawodowy 2013 PYTANIA + ODPOWIEDZI + OPINIE + KOMENTARZE
  *Urlop macierzyński 2013 NOWE ZASADY, TERMINY
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama