Zalane Czechowice Dziedzice. Trwa akcja ratunkowa [NOWE...

  Zalane Czechowice Dziedzice. Trwa akcja ratunkowa [NOWE ZDJĘCIA]

  Zdjęcia: Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zalane Czechowice-Dziedzice
  1/28
  przejdź do galerii

  Zalane Czechowice-Dziedzice ©Jacek Drost

  Zalane Czechowice Dziedzice. Popołudniowe nawałnice sparaliżowały Czechowice-Dziedzice. Woda zalała dworzec kolejowy i północną część miasta. Nie kursują pociągi, część ulic jest nieprzejezdna. Burmistrz ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe. ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  Zalane Czechowice Dziedzice:

  Dla wielu mieszkańców Czechowic-Dziedzic to będzie fatalna noc po fatalnym dniu. Mimo że jest już po północy w wielu budynkach trwa wypompowywanie wody z zalanych piwnic, zabezpieczanie posesji workami z piaskiem i nasłuchiwanie kolejnych komunikatów meteorologicznych.

  ZOBACZ KONIECZNIE ZDJĘCIA I WIDEO:
  PSZCZYNA ZALANA. CZECHOWICE DZIEDZICE, GOCZAŁKOWICE ALARM PRZECIWPOWODZIOWY


  Dwie poniedziałkowe ulewy, a na koniec trzecia, która miała miejsce wieczorem sprawiły, że widmo powodzi z poprzednich lat stanęło mieszkańcom Czechowic-Dziedzic, ale także sąsiedniego Zabrzega czy Burzeja w oczach.

  - Nawet w 1997 roku czy w 2009 nie było tyle wody - mówią mieszkańcy Zabrzega, którym zalało posesje, a potwierdza to wiceburmistrz Czechowic-Dziedzic Maciej Kołoczek. I dodaje, że z powodu ostatnich ulew najbardziej ucierpiała północna część Czechowic-Dziedzic.

  Na razie w gminie trwa akcja ratunkowa. Wieczorem burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut ogłosił do odwołania pogotowie przeciwpowodziowe dla gminy Czechowice-Dziedzice.

  - Niniejszym, Burmistrz zobowiązał Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz wszystkie służby zabezpieczenia przeciwpowodziowego do podejmowania niezbędnych, przewidzianych prawem czynności organizacyjnych i technicznych w celu zminimalizowania mogącego powstać zagrożenia dla życia i zdrowia ludności i jej mienia oraz środowiska - czytamy w zarządzeniu burmistrza Błachuta.  *Prezenty na Dzień Ojca 2013. Najlepsze pomysły na dzien taty ZOBACZ
  *SERIAL TVP Nasze matki, nasi ojcowie RECENZJE ODCINKÓW + GORĄCA DYSKUSJA
  *Egzamin zawodowy 2013 PYTANIA + ODPOWIEDZI + OPINIE + KOMENTARZE
  *Urlop macierzyński 2013 NOWE ZASADY, TERMINY
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama