Powódź na Śląsku: Idą ulewy i burze. Zalane...

  Powódź na Śląsku: Idą ulewy i burze. Zalane Czechowice-Dziedzice [ZDJĘCIA]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Czechowice-Dziedzice zalane. Strażacy usuwają wodę
  1/24
  przejdź do galerii

  Czechowice-Dziedzice zalane. Strażacy usuwają wodę ©Jacek Drost

  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed gwałtownymi i intensywnymi opadami deszczu. Ostrzeżenie obowiązuje na obszarze całego woj. śląskiego do godz. 18. Najgorsza sytuacja nadal w Czechowicach-Dziedzicach [ZDJĘCIA]
  Powódź 2013:

  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie przewiduje opady deszczu o natężeniu umiarkowanym (głównie w południowej połowie województwa), połączone z opadami burzowymi. Prognozowana wysokość opadów od 30 mm
  do 40 mm, miejscami 50 mm do 70 mm.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  * GDZIE JEST BURZA? SPRAWDŹ MAPĘ BURZOWĄ ONLINE
  * GDZIE JEST POWÓDŹ? INTERAKTYWNA MAPA POWODZI W EUROPIE
  W wyniku intensywnych opadów deszczu odnotowano 448 interwencji PSP i OSP, w trakcie działań pozostaje 261 interwencji. Najwięcej w powiatach:

  Powiat bielski: 142 interwencje, w których bierą udział 33 zastępy straży pożarnej i 170 strażaków.
  Czechowice Dziedzice. W wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania torowiska na stacji kolejowej w Czechowicach Dziedzicach. Na miejscu działało 25 zastępów PSP, które wypompowują wodę z rozlewiska. PKP uruchomiło komunikację autobusową zastępczą na szlaku Bielsko – Pszczyna, Pszczyna – Bielsko oraz Czechowice – Oświęcim. Działania w toku.
  W Czechowicach Dziedzicach podtapiana jest przepompownia ścieków, zalana piwnica basenu miejskiego, podtopiona miejska oczyszczalnia ścieków.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  CZECHOWICE-DZIEDZICE POD WODĄ: DRAMATYCZNA NOCNA AKCJA RATUNKOWA


  Powiat pszczyński: 254 interwencje, w których bierą udział 53 zastępy straży pożarnej i 220 strażaków. Z 6 budynków ewakuowano 20 osób, w tym 12 dzieci, ewakuowano również zwierzęta hodowlane.
  Pszczyna
  W wyniku gwałtownych opadów deszczu zostały zalane rejony ulic Staromiejskiej, Moniuszki, Chopina oraz bocznych. W wyniku przyboru wody zalanych zostało kilkadziesiąt posesji prywatnych oraz odcinki ww ulic.
  Ul. Bielska, DW 933 – droga nieprzejezdna, zalany przejazd pod linią kolejową Katowice – Bielsko Biała, zalane zostało przejście podziemne;
  Na terenie Zakładów "Elwo" nastąpiło zalewanie pomieszczeń produkcyjnych i administracyjnych. Z uwagi na wysoki poziom wody w okolicznych ciekach na chwilę obecną brak możliwości odpompowania rozlewiska.
  Osiedle Kolonia Jasna, Sznelowiec, Cieszyńska – kilkadziesiąt zalanych budynków jednorodzinnych. Działania polegały na zabezpieczaniu budynków workami z piaskiem, udrażnianiu przepustów a po obniżeniu poziomu wody w ciekach sukcesywnym odpompowywaniu wody z piwnic i rozlewisk przy posesjach.
  Ul. Górnośląska - rozlewisko w okolicach Zakładu „Rafako” oraz „Greń” zagrażające obiektom produkcyjnym i administracyjnym. Działania polegały na zabezpieczaniu obiektów oraz wypompowaniu rozlewiska.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama