Jastrzębie: Poświęć 56 minut dla zdrowia. Bo warto!...

  Jastrzębie: Poświęć 56 minut dla zdrowia. Bo warto! [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jastrzębie: Poświęć 56 minut dla zdrowia. Bo warto!
  1/44
  przejdź do galerii

  Jastrzębie: Poświęć 56 minut dla zdrowia. Bo warto! ©Bartosz Wojsa

  Zdrowa żywność, odrzucenie niezdrowych nawyków, profilaktyka - za nami kolejne darmowe wykłady w Zespole Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju, które cieszą się dużą popularnością.
  Dzisiaj o godz. 17.30 w auli Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się kolejne darmowy wykłady z cyklu "56 minut dla zdrowia". W części pierwszej, czyli "Antynowotworowe ABC: spotkanie z człowiekiem, który wygrał z rakiem o najwyższym stopniu złośliwości", o swoim doświadczeniu z chorobą nowotworową opowiedział 36-letni fizyk Szymon Flaka, autor bloga "SzansaNaŻycie" i student Terapii Artystycznej/Naturoterapii w GWSP w Chorzowie.

  Część druga należała do Rafała Radoli, chemika i autora technologii oraz patentów związanych z produkcją nanocząsteczek, który opowiedział o złocie, srebrze, magnezie, cynku i innych pierwiastkach dobrych dla organizmu człowieka. Ale nie tylko taką specjalistyczną tematykę można spotkać w ramach spotkań.

  - Rok temu, gdy startowaliśmy z tą inicjatywą, na wykłady przychodziło 20-30 osób. Teraz sala pęka w szwach i pojawia się tu blisko 100 osób. Jastrzębianie coraz bardziej chcą dbać o siebie i swoje zdrowie, ale do tej pory nie bardzo wiedzieli jak - mówi Agata Krypczyk, współorganizatorka wykładów “56 minut dla zdrowia”, które odbywają się w jastrzębskim ZS6.

  Ciekawe przepisy, poznawanie zdrowych produktów, którymi można zastąpić te niezdrowe, a także profilaktyka - mieszkańcy mogą wynieść z zajęć sporo. Zwłaszcza, że nikt nie każe im za nic płacić. - My wyłącznie pokazujemy ludziom, że można żyć inaczej, zdrowiej. Na wykładach nic nie sprzedajemy, nic tutaj nie kupicie. To zupełnie darmowe zajęcia, a do szukania dobrych produktów zachęcamy samych jastrzębian - dodaje Agata.

  I wie, o czym mówi, bo już od dwóch lat prowadzi popularnego bloga i profil na Facebooku "Prawda o zdrowiu". To właśnie dzięki niemu postanowiła pójść o krok dalej.

  - Do tej pory przekazywałam wiedzę tekstem i cieszyłam się, gdy odzew był spory. Teraz postanowiłam mówić, a dzięki temu, że przez prowadzenie bloga poznałam wielu specjalistów z dziedziny żywienia, mogłam to wykorzystać. A oni przyjeżdżają często z daleka, Łodzi czy Krakowa, i wszystko robią za darmo, dla mieszkańców Jastrzębia - wylicza organizatorka spotkań.

  Razem z Patrycją Białończyk, dr Stanisławą Moczałą, Jakubem Królem i Michałem Bartczakiem, a także wieloma innymi osobami, starają się robić wszystko, by wykłady zdrowotne były na jak najwyższym poziomie. - Uczestnicy są w różnym wieku. Od 16-latków do 80-latków. Tak naprawdę jest tu każda grupa wiekowa, nie ma ograniczeń - przyznaje Agata Krypczyk.

  Wykłady odbywają się raz w miesiącu w auli ZS6 przy ul. Harcerskiej 12. Dzisiaj odbyło się jedno z nich, więc kolejne czeka nas w lutym. - Dokładna data jeszcze nie jest znana, ale na pewno będzie to po 15 lutym. Wkrótce podamy termin - mówi Agata.


  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama