Henryka Wach-Malicka: Strasznie pusto bez Jacentego...

  Henryka Wach-Malicka: Strasznie pusto bez Jacentego Jędrusika

  Henryka Wach-Malicka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jacenty Jędrusik nie żyje. Już nie można przed tą wiadomość uciec, ani się przed nią schować, choć od kilkunastu dni tak mocno wierzyliśmy, że uda mu się chorobę pokonać. Do licha, nigdy się przecież nie skarżył na zdrowie, choć wcale nie było najlepsze…
  Henryka Wach-Malicka

  Henryka Wach-Malicka ©ARC Dziennik Zachodni

  Często pisałam o jego rolach – najpierw w Teatrze Śląskim, potem w Teatrze Rozrywki - że to wielkie kreacje. A o nim, że jest wspaniałym aktorem. Ale w recenzjach nie było okazji napisać, że był także dobrym, czułym i wrażliwym człowiekiem. Że nawet witał się kordialnie, z daleka rozkładając ramiona do uścisku. Miał w sobie strasznie dużo radości, a jak go dopadały smutki i kłopoty - a dopadały - rozliczał się z nimi na własny rachunek.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  * Jacenty Jędrusik nie żyje. Zmarł nagle
  * JACENTY JĘDRUSIK I JEGO WIELKIE ROLE ZOBACZ


  Jacenty zagrał wiele ról, które przyniosły mu takie uwielbienie publiczności i uznanie krytyki, że wiele razy dostawał oklaski „na wejście”; tylko w podziękowaniu za to, że wchodził na scenę. To się zdarza w teatrze niezmiernie rzadko i nigdy bez przyczyny. On zasłużył sobie na oklaski nie tylko wieloma talentami, ale też genialną intuicją w ich wykorzystaniu. Świetnie śpiewał, tańczył tak, że oczu nie można było oderwać, ale przede wszystkim tworzył postać! Każda rola opracowana była w szczególe, nie o technikę mu jednak szło, lecz nasycenie bohaterów emocjami. Całymi godzinami zastanawiał się nad motywami postępowania postaci, nad ich uzależnieniem od innych ludzi, śledził najtajniejsze zakamarki ludzkiej psychiki, Opowiadał mi, że grając trudną, dramatycznie bolesna (niemal dosłownie) rolę w „ Śladach” Józefa Szajny, przychodził do teatru kilka (!) godzin przed spektaklem, żeby odtworzyć w sobie cały, zwierzęcy lęk człowieka, w którego miał się wieczorem wcielić!
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To jo tam przida...

   Fyrton (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 17

   Jak Wom tak prozno...!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama