Okulary dla Afryki: masz w domu stare, nieużywane już...

  Okulary dla Afryki: masz w domu stare, nieużywane już okulary? Przekaż je potrzebującym!

  Mat. prasowe, opr. ZIELA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Okulary dla Afryki: masz w domu stare, nieużywane już okulary? Przekaż je potrzebującym!
  1/3
  przejdź do galerii
  Klinika Okulus Plus z Jaworzna i Bielska-Białej organizuje drugą edycję ogólnopolskiej zbiórki okularów pn. „Okulary dla Afryki”. Pomysłodawczynią akcji jest okulistka Iwona Filipecka, ambasadorka Fundacji Dzieci Afryki.
  - Zbieramy używane okulary korekcyjne tzw. „plusy” i „minusy” bez cylindrów oraz okulary przeciwsłoneczne - mówi dr Iwona Filipecka. - W polskich domach jest wiele nieużywanych okularów, które zajmują niepotrzebnie miejsce, a przecież mogą pomóc wielu ludziom. Ostatnio udało się uzbierać ponad 6 tysięcy sztuk, które przekazaliśmy mieszkańcom Tanzanii, Kamerunu, Ugandy i innych afrykańskich krajów. Mam nadzieję, że tym razem pobijemy ten rekord i będziemy wciąż rozwijać naszą pomoc - zaznacza okulistka. Dodaje, że okulary to dla wielu osób w Afryce rzecz bezcenna.

  - Nie mogą ich kupić, bo nie mają pieniędzy, ale także dlatego, że w wioskach czy w małych miastach nie ma do nich dostępu. W wielu miejscach, w których byłam na misjach w Afryce, ludzie nie wiedzieli, że oczy można leczyć, że jest lekarz od oczu, że okulary mogą przywrócić dobre widzenie - podkreśla.

  W poprzedniej edycji, dzięki wsparciu wolontariuszy z całej Polski, Afrykanie dostali też w sumie 44,6 tys. sztuk kropli do oczu i przybory szkolne. - W podziękowaniu za tę pomoc zorganizowano konkurs plastyczny na facebookowym profilu „Okulistów dla Afryki”.

  W jego efekcie tegoroczną zbiórkę okularów będzie promował plakat autorstwa 13-letniego Kajetana Bronisławskiego, ucznia I klasy Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Plastycznych w Katowicach - informuje Anna Kozera, rzeczniczka kliniki Okulus Plus. Dodaje, że wszyscy, którzy mają w domu niepotrzebne okulary, mogą je przynosić do ośrodków kliniki, które znajdują się w Jaworznie (ul. Nowa 8) i Bielsku-Białej (ul. Górska 19) i do siedziby fundacji w Warszawie (al. Zjednoczenia 13).

  Jest prośba, aby okulary najpierw wyczyścić (w Afryce jest problem z wodą), włożyć do foliowego woreczka z małą kartką z informacją o mocy szkła dla prawego i lewego oka. Woreczków nie zawiązywać.


  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...chodzi, szuka Kaczor stary - gdzie so moje okulary.....

   Demokrata panszczyźniany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Posyłać należy różowe okulary polskich polityków i kadzących im ciemniaków piastolandzkich.
   Niech siem przyzwyczają, nim ruszą w droge do nadwislanskiego raju na ziemi!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama