Śląskie: Podrabiali dokumenty. Grozi im 5 lat więzienia

  Śląskie: Podrabiali dokumenty. Grozi im 5 lat więzienia

  Patryk Drabek

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Śląskie: Podrabiali dokumenty. Grozi im 5 lat więzienia
  Prokuratura Apelacyjna w Katowicach skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia dotyczący działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się podrabianiem dokumentów na szeroką skalę.
  Śląskie: Podrabiali dokumenty. Grozi im 5 lat więzienia
  Akt oskarżenia obejmuje w sumie 24 przestępstwa, które dotyczą podrabiania dokumentów oraz przygotowania do podrabiania dokumentów - przechowywanie odpowiednich druków i wzorów m.in. w komputerach.

  Podrabianiem dokumentów zajmowali się bezpośrednio Rafał W., Michał K., Jarosław M. oraz Andrzej G., a do tego procederu wykorzystywali zarówno pomieszczenia mieszkalne, jak i pomieszczenia podmiotów gospodarczych.


  Działalność grupy przestępczej to lata 2009 - 2011 i teren Śląska, Małopolski oraz częściowo Dolnego Śląska, a sprawcy korzystali ze specjalistycznych urządzeń, w tym m.in. z tych używanych przez zakład poligraficzny oraz ze specjalnie skonstruowanego stolika i wzorów pieczęci.

  Akt oskarżenia obejmuje kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej, ponieważ poprzednio Prokuratura Apelacyjna skierowała w tej sprawie kilka aktów oskarżenia, łącznie przeciwko 40 oskarżonym, z których 35 zostało już prawomocnie skazanych.

  - Ta zorganizowana grupa przestępcza była podzielona w taki sposób, że trzy osoby zajmowały się bezpośrednio fałszowaniem dokumentów, czwarta osoba pomagała im w tym, wykorzystując do tego zakład poligraficzny na terenie Katowic, a pozostali członkowie grupy zajmowali się pozyskiwaniem zleceń, kontaktowaniem się z odbiorcami i przyjmowaniem pieniędzy - przekazał prokurator Tomasz Tadla z Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach.

  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama