Nowy stadion w Zabrzu: trybuny gotowe na Wielkie Derby...

  Nowy stadion w Zabrzu: trybuny gotowe na Wielkie Derby Śląska, a reszta? [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Nowy stadion w Zabrzu: trybuny gotowe na Wielkie Derby Śląska, a reszta? [ZDJĘCIA]
  1/22
  przejdź do galerii

  ©Stadion w Zabrzu

  Nowy stadion Zabrze: budowa Areny Zabrze dobiega końca. Na mecz z Ruchem 21 lutego gotowe mają być trybuny, ale nie cały obiekt. Tego doczekamy prawdopodobnie na przełomie wiosny i lata.
  Na budowie przy Roosevelta 81 uwija się ok. 400 robotników. Postępy widać gołym okiem chociażby na placu wejściowym od strony ul. Damrota czy pasażu przy samej Roosevelta. Kto dodatkowo śledzi spółkę Stadion w Zabrzu w internecie mógł zauważyć, że gotowe są już nawet niektóre toalety. To najlepszy dowód na to, że ciągnąca się od 5 lat inwestycja rzeczywiście zmierza do końca. Wszystko wskazuje na to, że faktycznie 21 lutego, podczas Wielkich Derbów Śląska z Ruchem Chorzów, otwarte zostaną w całości wszystkie trzy nowe trybuny. Oznacza to, że mecz będą mogły obejrzeć 24. tysiące kibiców.

  Nie oznacza to jednak, że w lutym otwarty zostanie cały stadion. Na ostatniej sesji rady miasta temat poruszył Grzegorz Olejniczak, radny PO. Odpowiedział mu wiceprezydent Krzysztof Lewandowski.

  - Dopiero rozstrzygnął się przetarg na budowę parkingu. Część prac trwać będzie więc do maja lub czerwca. Dopiero wtedy planujemy zorganizować imprezę na otwarcie całego obiektu - powiedział Krzysztof Lewandowski.

  Nowy stadion Zabrze: trybuny gotowe na 21 lutego, ale nie cały obiekt  - Zamontowane zostały już wszystkie krzesełka, zakończono aranżację pomieszczenia obsługi imprezy masowej, tzw. skyboksa. Gotowe jest także nagłośnienie obiektu. Zamontowane zostały wszystkie instalacje wodne i kanalizacyjne, trwają ostatnie prace związane z montażem sanitariatów - wylicza Ludmiła Hernik ze spółki Stadion w Zabrzu.

  To nie koniec. Na ostatniej prostej są roboty wykończeniowe w niektórych pomieszczeniach, trwa montaż szklanej fasady w strefie VIP, niemal gotowy jest plac wejściowy od strony ulicy Damrota i ciągi komunikacyjne wokół stadionu. Bez zarzutu działa również system przeciwpożarowy, a do uruchomienia gotowy jest system sprzedaży biletów. Podsumowując: I etap modernizacji stadionu Górnika Zabrze jest na ostatniej prostej.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama