Radzionków, Księża Góra: zima jest, ale nie ma tras dla...

  Radzionków, Księża Góra: zima jest, ale nie ma tras dla narciarzy biegowych. Za mało śniegu [FOTO]

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Klyta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Czy takie obrazki wrócą na Księżą Górę w Radzionkowie?
  1/6
  przejdź do galerii

  Czy takie obrazki wrócą na Księżą Górę w Radzionkowie? ©ARC.

  Biegówki w Radzionkowie: Kilka lat temu na Księżej Górze wytyczono trasy narciarskich. Inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę i księżogórski park przeżył prawdziwy najazd narciarzy biegowych. Trzy lata temu zorganizowano nawet zawody, do których zgłosiło się aż 140 zawodników. Niestety od tamtego czasu, z powodu braku śniegu, nart na Księżej Górze nikt nie widział. Nie wydaje się, żeby miało się to wkrótce zmienić - mimo zimy za oknami.
  Na początku 2010 roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzionkowie, przy wsparciu pieniędzy unijnych, kupił sprzęt narciarski, następnie wytyczył trasy do biegów narciarskich w parku na Księżej Górze i... zaczął się prawdziwy boom na biegaczy. W ciągu dwóch miesięcy z wypożyczalni sprzętu skorzystało ponad 1,5 tys. osób(a do słynnych ośrodków narciarskich Radzionków nie należy)

  Trzy lata później na Księżej Górze zorganizowano zawody biegowe dla narciarzy.
  Zgłosiło się do niego aż 140 zawodników. Wszyscy gratulowali pomysłów i realizacji. Niestety, od tamtego czasu narciarstwo na Księżej Górze umarło. Teraz nareszcie przyszła do nas prawdziwa zima. Czy narciarstwo w Radzionkowie odżyje?

  - Śniegu jest jeszcze zdecydowanie za mało. Do tego, synoptycy na przyszły tydzień zapowiedzieli odwilże. Na razie nie ma sensu przygotowywać tras - mówi Marian Prodlik, dyrektor MOSiR w Radzionkowie.

  Dyrektor dodaje, że to właśnie przez pogodę, nie udało się zorganizować kolejnej edycji zawodów w biegach narciarskich. Co roku MOSiR rezerwuje termin w rozpisce imprez na luty. Na imprezę czekamy już jednak trzy lata

  - Sprzęt do biegania czeka, mamy narzędzia do wytyczania tras. Przeszkadza nam tylko pogoda. Dziś zima już nie wygląda tak jak kiedyś - wzdycha Prodlik.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama