Karwat: "Antypolskie" wystąpienie Rudiego Pawelki

  Karwat: "Antypolskie" wystąpienie Rudiego Pawelki

  Krzysztof Karwat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Karwat: "Antypolskie" wystąpienie Rudiego Pawelki
  Medioznawcy nazywają ten proces tabloizacją. I podobno nie ma od niego odwrotu. Wyraża się tym, że wszyscy - czytelnicy i dziennikarze - coraz bardziej gonimy za sensacją. Informacje ważne mieszamy z drugorzędnymi. Wartości z antywartościami. Paradoksalnie, dobrze się z tym czujemy, bo wielowarstwowa sieczka w głowie daje fałszywy pozór, że ogarniamy całą rzeczywistość.
  Karwat: "Antypolskie" wystąpienie Rudiego Pawelki
  Nie ma co walczyć z wiatrakami, choć odpowiedzialność za słowo nie przestała być podstawową powinnością każdego piszącego. Niestety, zwłaszcza na portalach informacyjnych, i to wcale nie tych peryferyjnych, nawet ta sama depesza Polskiej Agencji Prasowej może brzmieć inaczej niż na przykład w "Dzienniku Zachodnim".

  Oto Rudi Pawelka, szef Ziomkostwa Ślązaków, na zjazd w Hanowerze znowu przygotował ostre przemówienie, uznane także przez prominentnych polityków niemieckich za antypolskie.
  Tytuł w naszej gazecie miał charakter opisowo-informacyjny. I słusznie, bo to delikatna materia i nie ma sensu dolewanie oliwy do ognia. Na dużym, poważnym (?) portalu zaś czytamy, że miało miejsce "antypolskie wystąpienie znanego polityka niemieckiego".

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  * RUDI PAWELKA SZEF ZIOMKOSTWA ŚLĄZAKÓW DOMAGA SIĘ PRZEPROSIN ZA WYSIEDLENIA
  * SKANDAL W ZIOMKOSTWIE RUDIEGO PAWELKI


  Po pierwsze: Pawelka jeszcze wtedy "nie wystąpił", bo awantura i możliwy rozłam we władzach Landmannschaft Schlesien wybuchła trochę wcześniej, jeszcze przed wejściem przewodniczącego na mównicę. Po drugie i najważniejsze: Pawelka nie jest "znanym politykiem niemiec-kim". Chyba się nie mylę? Ten - urodzony w czasie wojny we Wrocławiu - działacz, nigdy nie zdobył nawet mandatu poselskiego. To nie jest format nieżyjących już - Herberta Czai czy Herberta Hupki.

  To rzeczywiście były postacie znane, przez kilkadziesiąt lat o-becne na centralnej scenie politycznej RFN. Były też publicystami, historykami, autorami książek. Miały charyzmę, która tak bardzo przeszkadzała propagandzie w PRL-u.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wielowarstwowa sieczka w glowie

   imc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 15

   bedzie jeszcze wieksza.A jako,ze doswiadczenie jest nie przekazywalne ,to jak uzyskac te roztropnosc.Czytajac taki sam tekst w wieku 20 lat i 60 to wielka roznica?Uchodzctwo,wypedzenie 45 mln.nadal...rozwiń całość

   bedzie jeszcze wieksza.A jako,ze doswiadczenie jest nie przekazywalne ,to jak uzyskac te roztropnosc.Czytajac taki sam tekst w wieku 20 lat i 60 to wielka roznica?Uchodzctwo,wypedzenie 45 mln.nadal aktualne.Przy mentalnosci sieczkowej to sprawiedliwy powrot ,lub dobrze im tak.I tak do Adama i Ewy, lub jak kto woli LUCY,a jeszcze dalej do,,,osobliwosci i wielkiego wybuchu.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama