Na początek cięcia. Linie tramwajowe nr 40 i 46 oraz linie autobusowe nr: 102, 235, 237, 648, 712, 717, 736, 737, 743, 791, 804, 818 i 932 zostaną zawieszone na czas wakacji. Stąd będzie trzeba poszukać alternatywnych dróg dojazdu.
Zmniejszeniu ilości kursów podlegać będą linie tramwajowe nr 4 i 28 oraz linie autobusowe. Tych jest naprawdę sporo, bo niemal połowa wszystkich obsługiwanych przez KZK GOP taborów. Są to linie nr: 8, 12, 24, 51, 58, 61, 64, 66, 77, 81, 85, 96, 99, 103, 104, 107, 108, 111, 127, 129, 144, 146, 149, 152, 153, 154, 155, 156, 176, 178, 186, 188, 191, 196, 219, 227, 230, 236, 255, 269, 619, 646, 677, 708, 710, 721, 722, 739, 780, 788, 801, 805, 830, 831, 850, 880, 911, 920, 931, 969, 998 i A4. Wszystkie będą kursowały według wakacyjnego rozkładu.Na pocieszenie KZK GOP chce nam ułatwić dojazd do kąpielisk i akwenów wodnych, bo… mamy przecież na to czas. KZK GOP poszerza ofertę przewozową do kąpielisk i ośrodków rekreacyjnych. Dzięki linii autobusowej nr 98 mieszkańcy Rudy Śląskiej, Chorzowa i Siemianowic Śląskich będą mogli dojechać do kompleksu sportowego zlokalizowanego w dzielnicy Michałkowice. Dojazd do popularnego ośrodka Sosina będzie można odbyć z Sosnowca linią autobusową nr 221, która na czas wakacji zostanie wydłużona., Uruchomiona zostanie linia nr 650, która oprócz Kąpieliska Leśnego na osiedlu Kopernika w Gliwicach obsłuży także kąpielisko w Czechowicach. Dojazd do kąpieliska w Zabrzu Maciejowie zapewniony będzie za pomocą linii autobusowej nr 659, która kursować będzie z dworca przy ulicy Goethego. Przez rejon Kąpieliska Leśnego w Maciejowie zostaną skierowane również kursy linii nr 250, łączącej Gliwice z Zabrzem. A do popularnej Pogorii dojazd zapewni linia autobusowa nr 716, kursująca z osiedla Mydlice w Dąbrowie Górniczej.
Ponadto uruchomiono zabytkowy tramwaj linii nr „0”. Tramwaj linii 0 kursuje w niedziele i święta na trasie Katowice Brynów Pętla - Chorzów Metalowców. Kursy z Brynowa wykonywane są o godzinach: 12.36, 14.36, 16.36 i 18.36, natomiast z Metalowców o: 13.31, 15.31 i 17.31. Mieszkańcy Chorzowa skorzystać mogą także z porannego kursu, który o 11.05 wyruszać będzie z zajezdni w dzielnicy Batory oraz kursu wieczornego - o 19.30 z Metalowców, w kierunku tej samej zajezdni.
KZK GOP ZMIENIŁO ROZKŁAD JAZDY. CZY TO DLA CIEBIE PROBLEM? NAPISZ KOMENTARZ
*DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA LIPIEC 2013
*Sławny śląski aktor Jacenty Jędrusik nie żyje [ZOBACZ NAJLEPSZE ROLE]
*Alarmy bombowe w Polsce i na Śląsku. Sprawcy napisali: WYDAJEMY WYROK ŚMIERCI
*Gwałtowne burze na Śląsku. Dramat mieszkańców Pszczyny, Czechowic i Goczałkowic ZDJĘCIA i WIDEO
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?