Paraolimpijczyk z Bielska-Białej zawieszony za doping!

  Paraolimpijczyk z Bielska-Białej zawieszony za doping!

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Paraolimpijczyk z Bielska-Białej zawieszony za doping!
  1/4
  przejdź do galerii
  Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski (IPC) zawiesił Tomasza Hamerlaka z Bielska-Białej na cztery lata za naruszenie przepisów antydopingowych. - To dla mnie szok. Substancja, którą u mnie znaleziono, nawet nie pasuje do mojej dyscypliny - mówi paraolimpijski medalista w wyścigach na wózkach.
  Jak poinformował na oficjalnej stronie Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski w próbce moczu Tomasza Hamerlaka pobranej 8 lipca 2015 r. został znaleziony niedozwolony środek metaboliczny - stanozol (steryd anaboliczno-androgenny).

  W związku z naruszeniem przepisów World Anti‐Doping Code (WADC) 2015, Hamerlak został tymczasowo zawieszony na czas czterech lat - do dnia 18 sierpnia 2019 r. Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski dodatkowo anulował wszystkie uzyskane przez bielskiego sportowca wyniki, a także medale, punkty i nagrody, osiągnięte od dnia testu (8 lipca) do rozpoczęcia tymczasowego zawieszenia (19 sierpnia).


  Tomasz Hamerlak jest zawodnikiem BZSR Start Bielsko-Biała. Brał udział w czterech Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Sydney w 2000 roku (8 miejsce w maratonie), w Atenach w 2004 roku (brązowy medal w maratonie), w Pekinie w 2008 roku (5 miejsce na 5000 m) i w Londynie w 2012 roku (7 miejsce w maratonie). W 2002 zajął trzecie miejsce w mistrzostwach świata na dystansie 5000m. W 2005 roku zdobył tytuł Najlepszego Niepełnosprawnego Sportowca Roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego.

  Rozmowa z Tomaszem Hamerlakiem

  Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski zawiesił pana na 4 lata za doping...
  W żadnej mierze nie czuję się winny. Świadomie nie zażyłem czegokolwiek, by poprawić swój wynik. Zawsze startowałem i byłem czysty, zawsze starałem się rywalizować fair play. Ścigam się przez wiele lat i nigdy do głowy by mi nie przyszło, by cokolwiek brać. Nigdy nie było takich sytuacji.

  Co właściwie się wydarzyło?
  Sprawa wyszła w lipcu 2015 r., po zawodach w Szwajcarii. Ale substancja, która została wykryta w moim organizmie, zupełnie nie pasuje do dyscypliny sportowej, którą uprawiam. Teraz jestem na etapie skąd i w jaki sposób to znalazło się w moim organizmie. Fakt faktem, że dostawałem suplementy. Oddałem je do badania, ale część suplementów zużyłem już wcześniej i nie byłem w stanie ich zbadać.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wyeliminowanie go

   Jahoo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Kto by stosował doping który nie pomaga? Ktoś podłożył świnkę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wina i kara

   world (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   To jest tak jak nietrzeźwy kierowca, który nie spowodował wypadku drogowego. Jest winny i spotkała go kara. Z czego się odwoływać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A tak po prawdzie...

   karlus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   ...to synek jest bardziej ze Śląskiego Bielska czy z Krakowskiej Białej?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama