W pożarze w Będzinie zginęła jedna osoba. 13 osób...

  W pożarze w Będzinie zginęła jedna osoba. 13 osób ewakuowano, jedna spłonęła

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W akcji gaszenia pożaru kamienicy przy ul. Browarnej wzięło udział 8 jednostek straży pożarnej - łącznie 28 strażaków
  1/3
  przejdź do galerii

  W akcji gaszenia pożaru kamienicy przy ul. Browarnej wzięło udział 8 jednostek straży pożarnej - łącznie 28 strażaków ©kontakt dz24

  Po godzinie 5 rano obudziły ich krzyki sąsiada, mężczyzna próbował wyważyć drzwi do mieszkania, w ktrórym wybuchł pożar... 13 osób uratowano z płonącej kamienicy przy ulicy Browarnej. Miasto znalazło im awaryjne lokum. Wrócą do swojego domu?
  Piątkowego poranka mieszkańcy kamienicy przy ulicy Browarnej w Będzinie, nie zapomną do końca życia. W pożarze, który wybuchł około godziny 5. rano zginął mężczyzna. Trzynastu pozostałych lokatorów straciło dach nad głową - przebywają teraz pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Najbliższe dni i noce spędzą w hotelu na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie.

  Nie wiedzieliśmy co się dzieje, słychać było krzyk  Smród spalenizny czuć z odległości kilkudziesięciu metrów, wejście do budynku blokuje rozwieszona taśma policyjna. Tuż pod oknem leży to, co strażacy wyrzucili z mieszkania w trakcie gaszenia pożaru. Po godzinie 10 na miejscu wciąż pracują biegli, prokurator i policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Słychać ujadanie psa... Tuż przed godziną 11 strażnicy miejscy przywieźli dwoje poszkodowanych - to w ich mieszkaniu na parterze został pies. Wystraszonego amstaffa wyprowadził z pogorzeliska właściciel.

  Na twarzach lokatorów doskonale widać jeszcze przerażenie. - Obudziłam się koło piątej i szykowałam się do pracy - mówi rozdygotana Andżelika Lachowicz. - Zorientowałam się, że coś się dzieję dopiero jak usłyszałam krzyki sąsiada i mocne walenie w drzwi. Krzyczał, że się pali, próbował się dostać do mieszkania, z którego wydobywał się dym, ale nie mógł tam się dostać. Sąsiad z samej góry pierwszy się zorientował, że się pali i obudził wszystkich sąsiadów. Jego syn trafił do szpitala - opowiada drżącym głosem kobieta.

  Mariusz Kowalski wspólnie z sąsiadem z góry próbowali pomóc mężczyźnie z mieszkania na pierwszym piętrze. - Obudził mnie pies, wyszedłem z mieszkania zobaczyć co się dzieje, bo pies głośno szczekał. Usłyszałem huk i zobaczyłem kolegę, który biega z góry na dół po piętrach - opowiada mężczyzna. - Próbowaliśmy się dostać do mieszkania, w którym się paliło. Po wyłamaniu drzwi buchnęły na nas kłęby dymu. Kolega pobiegł do siebie na drugie piętro. Usłyszałem jego krzyk, żeby pomóc mu natychmiast wynieść dziecko. Wbiegłem do połowy piętra, ale dalej nie dałem rady. Wróciłem więc do swojego mieszkania, namoczyłem ręcznik, który narzuciłem na siebie i wtedy udało mi się dostać na górę. Zabrałem od kolegi dziecko, a on wrócił po żonę. Gdy na miejsce przyjechali strażacy w pierwszej kolejności chcieli wchodzić przez okno do tego mieszkania na pierwszym piętrze, ale krzyknąłem do nich „ratujcie sąsiadkę ona tam jest sama z dziećmi”- wspomina cały w emocjach. Na twarzy, rękach i ubraniu ma jeszcze pełno sadzy.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W pożarze w Będzinie zginęła jedna osoba. 13 osób ewakuowano, jedna spłonęła

   polszczyzna-chińszczyzna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Czyli były 2 ofiary śmiertelne: ta co zginęła i ta co spłonęła.
   A czy z tej co spłonęła zostały chociaż jakieś prochy?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama