Orlen Liga: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Developres SkyRes Rzeszów 3:1 [RELACJA + ZDJĘCIA]

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Developres SkyRes Rzeszów
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Developres SkyRes Rzeszów Marzena Bugała-Azarko/Dziennik Zachodni
W meczu 15. kolejki Orlen Ligi siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza pokonały u siebie Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (26:24, 25:14, 13:25, 25:12). - Szkoda tego jednego seta, który może się liczyć w ogólnym rozrachunku - żałowała po meczu Magdalena Śliwa, drugi trener Dąbrowianek.

Dąbrowianki były zdecydowanym faworytem tego spotkania. Zespól z Rzeszowa zamyka przecież ligową tabele, w 14 spotkaniach odniósł zaledwie dwa zwycięstwa. - Z taki rywalami się trudno gra - dmuchała na zimne przed meczem Joanna Staniucha-Szczurek.

Pierwszy set potwierdził obawy kapitana zespołu z Dąbrowy Górniczej. Na początku gra była wyrównana (4:4), potem jednak na prowadzenie wyszedł zespół z Rzeszowa i podopieczne Juana Manuela Serramalera musiały gonić wynik. W końcówce wydawało się, że opanowały sytuacje na boisku, ale na własne życzenie straciły kilka punktów i było nerwowo. Zdołały jednak obronić się i wygrały seta na przewagi. Drugi wygrały już wyraźnie i bez problemu.

O trzecim secie siatkarki z Dąbrowy Górniczej chciałyby jak najszybciej zapomnieć. Nic kompletnie nie wychodziło, szwankowało przyjęcie, atak i rozegranie. Nic dziwnego, że zespół z Rzeszowa wyraźnie dominował i wygrał seta 25:13!

- Na szczęście zdołałyśmy się szybko podnieść po takim niespodziewanym ciosie i wróciłyśmy do swojej gry - mówiła po meczu Staniucha-Szczurek. Przegrany set podziałał na dąbrowianki jak płachta na byka i nie pozostawiły złudzeń rywalkom, kto jest lepszy. Tauron ostatecznie wygrał z zespołem z Rzeszowa 3:1.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (26:24, 25:14, 13:25, 25:12)

Tauron MKS: Staniucha-Szczurek, Różycka, Hancock, Pavan, Dziękiewicz, Ganszczyk, Strasz (libero) oraz Urban, Popović, Bałucka

Developres: Cabajewska, Otasević, Kapturska, Hawryła, Głaz, Skiba, Borek (libero) oraz Śliwińska, Raczyńska, Bonczewa

W innym meczu Orlen ligi:

KS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:18, 26:24, 25:23)

BKS: Mucha, Horka, Moskwa, Trojan, Castiglione, Radosova, Wojtowicz (libero) oraz Bamber-Laskowska, Pasznik, Lis.

Pałac: Kuligowska, Śmieszek, Minicz, Pleśnierowicz, Misiuna, Krzywicka, Nowakowska (libero)