Głosujcie na 365 reklamówek!

  Głosujcie na 365 reklamówek!

  E

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ludzie w całej Polsce „odliczali” reklamówki przez cały 2015 rok!

  Ludzie w całej Polsce „odliczali” reklamówki przez cały 2015 rok! ©wfośigw/fundacja arka

  Portal ulica ekologiczna.pl nominował „365 reklamówek śmieci” - akcję fundacji ,,Arka” do grona najlepszych kampanii społecznych 2015 roku. Czy wygra?
  Ludzie w całej Polsce „odliczali” reklamówki przez cały 2015 rok!

  Ludzie w całej Polsce „odliczali” reklamówki przez cały 2015 rok! ©wfośigw/fundacja arka

  Powinna, bo na wygraną zasługuje, ale zdecydują wyniki głosowania. Hasło: „Głosuj, bo to kampania wyjątkowa” może nie wszystkim wystarczy, żeby wybrać „Arkę”. Warto więc przypomnieć, co to za akcja. Polegała na zbieraniu tytułowych reklamówek wypełnionych śmieciami z lasów, parków i innych terenów przyrodniczych. - Z prostego przelicznika wynikało, że zbierzemy każdego dnia co najmniej jedną reklamówkę śmieci tak, żeby uzbierało się ich 365. Ale w akcję zaangażowało się tyle osób, że przez cały rok uzbieraliśmy ich ponad 3 500 - informują organizatorzy akcji. Każda zebrana reklamówka śmieci jest „odliczana” na stronie www kampanii.

  Akcja „365 reklamówek” to konkretny efekt ekologiczny: mniej dzikich wysypisk, mniej odpadów zanieczyszczających środowisko, więcej opakowań trafiających do przetworzenia. Pierwszą reklamówkę wypełnił śmieciami zebranymi na beskidzkich szlakach szef „Arki” Wojciech Owczarz. A potem... idea „poszła w Polskę”. I kampania wcale się nie skończyła (za nami pierwszy jej etap), bo... - Regularne edukowanie społeczeństwa w temacie gospodarki odpadami jest niezwykle istotne. W Polsce na wysypiska wciąż trafia aż 70 procent śmieci, podczas gdy w Niemczech, Holandii czy Szwecji jest to tylko 1 procent.

  Aby dane te uległy zmianie, potrzebna jest zmiana nawyków Polaków poprzez uświadamianie im szkodliwości składowania odpadów - mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej „Arka” i pomysłodawca akcji. Wystartowała już jej II edycja - 2016. Na www.365reklamoweksmieci.pl znajdziecie więcej informacji, a także specjalny licznik.


  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama