Ważne
  JSW: Niemal 1,4 miliarda zł podatków i opłat

  JSW: Niemal 1,4 miliarda zł podatków i opłat

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  JSW: Niemal 1,4 miliarda zł podatków i opłat

  JSW: Niemal 1,4 miliarda zł podatków i opłat ©Arc.

  Jastrzębska Spółka Węglowa odprowadziła w 2015 roku prawie 1,4 miliarda złotych z tytułu podatków i opłat, w tym do budżetu państwa za pośrednictwem urzędu skarbowego trafiło łącznie ponad 335 mln złotych podatku dochodowego.
  JSW: Niemal 1,4 miliarda zł podatków i opłat

  JSW: Niemal 1,4 miliarda zł podatków i opłat ©Arc.

  Górnictwo to nie tylko miejsca pracy, ale także znaczące źródło dochodów budżetu państwa i lokalnych samorządów. Wszystkie bezsporne podatki regulujemy rzetelnie i terminowo. Pieniądze te zasilają polską gospodarkę trafiając do jej krwioobiegu – podkreśla Tomasz Gawlik, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

  W Spółce wyliczają, że w 2015 r. odprowadzono prawie 1,4 miliarda złotych z tytułu podatków i opłat, w tym do budżetu państwa za pośrednictwem urzędu skarbowego trafiło łącznie ponad 335 mln złotych podatku dochodowego od osób fizycznych, podatku dochodowego od osób prawnych i podatku VAT.


  - Część pieniędzy wpłaconych z tytułu podatków dochodowych trafia później drogą pośrednią do gmin i powiatów w ślad za pracownikami JSW. Gminne budżety w sposób bezpośredni zasiliło także w ubiegłym roku ponad 88 mln złotych podatku od nieruchomości oraz prawie 22 mln złotych opłaty eksploatacyjnej - wylicza Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzeczniczka JSW.

  Pozostałe 14 mln złotych opłaty eksploatacyjnej Spółka przekazała Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska. Jako znaczącą pozycję kosztową wskazują też wpłaty w 2015 r. na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. - Było to niemal 27,5 mln zł - dodaje Katarzyna Jabłońska-Bajer.

  Jastrzębska Spółka Węglowa wpłaciła również w 2015 r. prawie 921 mln zł z tytułu składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. - Pozostałe podatki i opłaty, takie jak opłata za wieczyste użytkowanie gruntów, opłaty ekologiczne, podatek akcyzowy, podatki od czynności cywilnoprawnych i opłata skarbowa stanowiły około 11 mln złotych - wyliczają w Spółce.


  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama