Katastrofalna frekwencja w głosowaniu w sprawie biogazowni

  Katastrofalna frekwencja w głosowaniu w sprawie biogazowni

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katastrofalna frekwencja w głosowaniu w sprawie biogazowni
  1/2
  przejdź do galerii
  W niedzielę mieszkańcy Krzepic głosowali w sprawie biogazowni, która miałaby powstać w gminie. Najwięcej osób zagłosowało na “nie”.
  Biogazownia w Krzepicach miałaby powstać w pobliżu hodowli trzody chlewnej przy ul. Dąbrowskiego. Mieszkańcy gminy od wielu lat zmagają się z nieprzyjemnym zapachem unoszacym się co jakiś czas nad miastem. Zdaniem władz i części mieszkańców biogazownia miałaby znacznie zniwelować odór gnojowicy z tuczarni, która obecnie składowana jest na okolicznych pola. Instalacja wykorzystywałaby gnojowicę do tworzenia biogazu.
  Pozostający w wyniku przerobu nawozu tzw. poferment ma według ekspertów o wiele mniej uciążliwy zapach. - Biogazownia powinna być wymagana jako ostatni fragment ciągu technologicznego, po to żeby zmniejszyć uciążliwość dla środowiska i dla otoczenia - mówi prof. Dach z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

  Mieszkańcy są przeciw

  Władze gminy przez kilka miesięcy próbowały przekonać mieszkańców do budowy biogazowni. Wychodząc im na przeciw zorganizowali konsultacje społeczne i głosowanie. Niestety krzepiczanie nie wzięli licznie udziału w głsowaniu. Na niemal 5,5 tys. osób uprawnionych zagłosowało tylko 420. Za powstaniem biogazowni było 199 osób, a przeciw 219. O frekwencyjnej katastrofie mógł zadecydować fakt, że gmina już dawno wydała firmie zgodę na budowę, więc uznali oni, że nie ma już o co walczyć.


  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ciasne wieśniaki uwilbiaja smród 1

   zyczliwy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   tak jak napisałem w tytule a może po co się starać jak u mnie nie śmierdzi a u sąsiada to jo mom głęboko w d**** niech smurdzi takie polskie wieśniacze myślenie !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Głosowanie

   Stanik z Rybnika (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Konkurencja i ciemnota zawsze będzie głosowała przeciw nowym rozwiązaniom technicznym ,i modernizacji żeby lepiej żyć . Ci co nie poszli to im to jest obojętnie byle by nie gorzej jak uważają że...rozwiń całość

   Konkurencja i ciemnota zawsze będzie głosowała przeciw nowym rozwiązaniom technicznym ,i modernizacji żeby lepiej żyć . Ci co nie poszli to im to jest obojętnie byle by nie gorzej jak uważają że będzie lepiej jak dotychczas,to nie trzeba głosować.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama