Co się dzieje na DK86 pod Będzinem? Wiadukt nad „Gierkówką”

  Co się dzieje na DK86 pod Będzinem? Wiadukt nad „Gierkówką”

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Co się dzieje na DK86 pod Będzinem? Wiadukt nad „Gierkówką”
  1/15
  przejdź do galerii

  ©Lucyna Nenow/DziennikZachodni

  Nad drogą krajową nr 86 w Sarnowie powstaje całkiem spory węzeł drogowy. Widać już podpory wiaduktu. Będą ronda i przejście podziemne.
  W Sarnowie powstanie największe centrum logistyczne w regionie. Zanim jednak do tego dojdzie, zobaczymy najpierw zupełnie nowy węzeł drogowy, dzięki któremu będzie możliwy bezkolizyjny dojazd do tej inwestycji. Kierowcy jadący drogą krajową nr 86 już dawno odczuli budowę wiaduktu drogowego w tym miejscu. Z drogi widać masywną podporę tego obiektu. Trasa zwęża się tu do jednego pasa. I tak będzie przez cały okres realizacji inwestycji, czyli do końca września tego roku.

  W zależności od wykonywanych prac, ruch będzie odbywał się raz jedną raz drugą stroną DK86.

  - Obecnie trwają roboty ziemne i budowanie nasypów drogowych pod łącznice zarówno od strony Katowic jak i w stronę Częstochowy - tłumaczy Dominik Leszczyński, z DL Invest Group, która jest inwestorem budowy.
  - Ruch drogowy został skierowany na pasy drogowe w stronę Częstochowy ponieważ rozpoczęły się pracę ziemne przy przejściu podziemnym. Trwają prace zbrojarskie i betonowanie. Na większej części rozbudowywanej ul. Akacjowej wykonana już została ostatnia warstwa-ścieralna - dodaje Leszczyński.

  To szansa dla gminy  Wartość inwestycji to 16 milionów złotych. Wprojekcie ujęto także budowę podziemnego przejścia dla pieszych poddrogą krajową wokolicy ul. Podgórnej.

  Powstaną też ronda, które będą zapewniały komunikację w kierunku ul. Akacjowej w Psarach oraz ul. Głównej w Sarnowie.

  - Cieszę się, że budowa bezkolizyjnego węzła z DK 86 już się rozpoczęła. Obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje bowiem utworzenie centrum logistycznego na sąsiednim terenie. To dla naszej gminy spora szansa - mówi Tomasz Sadłoń, wójt gminy Psary. - W centrum logistycznym zatrudnienie znajdą mieszkańcy gminy i ościennych miejscowości. Dla naszej gminy to też duży wzrost dochodów z tytułu podatku od nieruchomości wykorzystywanych pod działalność gospodarczą. A to w przyszłości przełoży się na kolejne inwestycje, których i tak już bardzo dużo realizujemy - dodaje.

  Inwestycja nie przeszła jednak bez echa. W 2012 roku mieszkańcy ulicy Podgórnej bardzo mocno protestowali, nie tyle przeciwko samej inwestycji, co przeciw natężeniu ruchu, który mocno się w tym rejonie zwiększy. Teren ten jest doskonale skomunikowany z głównymi szlakami w Polsce. Z Sarnowa bez problemu można dostać się do Czech, a także na północ Polski. Jest to zatem jedna z najlepszych lokalizacji, a do tego, co ważne, nie ma tu żadnych szkód górniczych. Obecnie jedynymi większymi przedsiębiorstwami zatrudniającymi mieszkańców gminy Psary są tu kombinat rolniczy i tartak w Gródkowie, który zatrudnia 60 osób.

  Świetny dojazd to atut  Zagłębie jest niezwykle atrakcyjne jeśli chodzi okomunikację zpozostałą częścią regionu. Teraz zpowodzenim funkcjonuje tu kilka innych centrów logistycznych. Dwa lata temu wSosnowcu - Milowicach powstało Centrum Logistyczno-Biurowe 7R Milowice. Dzięki tej inwestycji dokasy miasta trafia rocznie około 170 tysięcy złotych ztytułu podatku odnieruchomości. Oprócz niego, wZagłębiu funkcjonuje 7 innych centrów logistycznych.  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sprawna realizacja

   KK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Trzeba jeszcze dodać że prace wykonuje firma Senibud
   www.senibud.pl

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   RAPORTY

   Gry On Line - Zagraj Reklama