Nowe mieszkania w woj. śląskim. Sprawdź oferty deweloperów

  Nowe mieszkania w woj. śląskim. Sprawdź oferty deweloperów

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  „Osiedle Franciszkańskie” jest ładnie wpisane w otoczenie w sercu katowickiej Ligoty.
  1/7
  przejdź do galerii

  „Osiedle Franciszkańskie” jest ładnie wpisane w otoczenie w sercu katowickiej Ligoty.

  Co się buduje na Śląsku i woj. śląskim? Poznajcie najlepsze oferty mieszkaniowe deweloperów.
  1. Inwestor: TDJ ESTATE Sp. z o.o., Biuro Sprzedaży Mieszkań Osiedla Franciszkańskiego,ul. Kijowska 44, Katowice, tel. 32 359 67 77, franciszkanskie@tdjestate.pl, www.franciszkanskie.pl

  „Osiedle Franciszkańskie” to inwestycja realizowana przy ul. Kijowskiej w Katowicach, w odległości ok. 7 kilometrów od ścisłego centrum miasta. Miejsce jest pełne zieleni i idealne do wypoczynku. Sąsiaduje z rozległymi terenami Nadleśnictwa Katowice. W zasięgu zaledwie kilkuset metrów dostępna jest pełna infrastruktura miejska, m.in. przedszkola, szkoły, placówki medyczne, sklepy, restauracje, przystanki komunikacji miejskiej.

  W ramach pierwszego etapu osiedla powstał sześciokondygnacyjny budynek składający się z dwóch segmentów, w którym znalazło się łącznie 95 mieszkań oraz pięć lokali komercyjnych. W połowie czerwca 2015 r. zainicjowano drugą część projektu, która obejmie realizację dwóch kolejnych budynków, z blisko 200 lokalami mieszkalnymi. Jej zakończenie zaplanowano na IV kwartał 2016 r. Klienci „Osiedla Franciszkańskiego” mogą wybierać spośród kawalerek, mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych (metraż od 27 do 95 m kw.). Część mieszkań wyposażono w balkony lub tarasy; do tych znajdujących się na parterze przynależą ogródki. Dla przyszłych mieszkańców w osiedlu powstanie infrastruktura handlowo-usługowa. W chwili obecnej trwają prace projektowe dotyczące kolejnego etapu inwestycji, którego budowa ma się rozpocząć w II kwartale 2016 r. Planowane jest wybudowanie ok. 250 mieszkań wraz z pełną infrastrukturą osiedlową.

  W budynkach zaprojektowano również podziemne parkingi, komórki lokatorskie oraz wózkownie. Dodatkowym udogodnieniem jest ogólnodostępna strefa miejsc parkingowych.

  Inwestor zadbał o korzystne rozwiązania finansowe. Model płatności 10/90 oraz zamknięty rachunek powierniczy stanowią gwarancję bezpieczeństwa wpłaconych środków. Co istotne, większość mieszkań w „Osiedlu Franciszkańskim” spełnia warunki rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”.

  TDJ „Estate” jest jednym z pięciu filarów firmy inwestycyjnej TDJ, która od ponad 30 lat prowadzi działalność w wielu sektorach gospodarki. TDJ ESTATE Sp. z o.o. inwestuje w nieruchomości, m.in. biurowe, mieszkaniowe, magazynowo -logistyczne i gruntowe.  2. Inwestor: DOMBUD S.A., ul. Drzymały 15, Katowice, tel. 32 721 91 56, 32 721 91 55; www.dombud.pl, e-mail: inwest@dombud.pl, dn@dombud.pl

  Nowe osiedle mieszkaniowe w Gliwicach przy ul. Dolnej/Pocztowej składać się będzie z 4 budynków mieszkalnych z garażami usytuowanymi pod budynkami (mieszkania o powierzchni od 46,87 do 63,60 m kw.). W cenie do każdego mieszkania przynależeć będzie komórka lokatorska. Budynki zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie przyszłych mieszkańców. Mieszkania mają status bezczynszowych – pełna własność. Inwestycja zostanie oddana do użytkowania w tzw. standardzie deweloperskim (na życzenie klienta standard „pod klucz”). Aktualna oferta: mieszkania w cenie m kw. brutto od 3913 zł (sposób płatności: 10 tys. zł przy podpisaniu umowy, dalsze wpłaty uzgodnione z klientem).

  Osiedle domów jednorodzinnych położone przy ul. Piłsudskiego w Rudzie Śląskiej (Kochłowice) składa się z 26 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej o powierzchniach ok. 101 i 102 m kw. (projekty bez garaży) oraz 115, 117 i 123 m kw. (projekty z garażami). Domy wykończono w standardzie deweloperskim (indywidualne centralne ogrzewanie gazowe). Metr kw. brutto od 3771 zł wraz z udziałem w gruncie i częściach wspólnych (sposób płatności: 10 tys. zł przy podpisaniu umowy, dalsze wpłaty uzgodnione z klientem). Inwestycja w trakcie budowy.

  Nowe osiedle w Mikołowie przy ul. Jasnej składa się z 48 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej o pow. 88,21, 105,94 i 133,75 m kw. Powierzchnia użytkowa domów o pow. 88,21 i 105 m kw. może być powiększona poprzez adaptację poddasza (schody na poddasze wykonano w ramach projektu). Domy wykończono w standardzie deweloperskim (zastosowano indywidualne centr. ogrzewanie gazowe). Aktualna oferta: ostatni dom o pow. 88,21 m kw., 17 domów o pow. 105,94 m kw. i 6 domów o pow. 133,75 m kw. Metr kw. brutto od 3112 do 4033 zł (sposób płatności: 10 tys. zł przed podpisaniem aktu not., dalsze wpłaty uzgadniane z klientem). Domy gotowe.
  3. Inwestor: ORIENS DEVELOPMENT sp. z o.o., ul. Fabryczna 10, Tychy, Biuro sprzedaży: ELJOT Nieruchmości Justyna Żabska, tel. 608-029-492, 502-369-666, www.parktrzystawy.pl, biuro@parktrzystawy.pl

  Osiedle „Park Trzy Stawy” w Tychach (mieści się przy ul. Trzy Stawy) jest dziełem spółki ORIENS DEVELOPMENT. To wspólna inicjatywa firmy „Concret”, mającej za sobą 24 lata doświadczenia w robotach budowlanych, remontowych i inwestycyjnych prowadzonych w systemie „pod klucz”, oraz grupy „Oriens”, szwajcarskiej grupy kapitałowej, która w Polsce aktywna jest od kilkunastu lat (inwestuje m.in. w branżę nieruchomości). Projekt architektoniczny wykonało biuro projektowe „Medusa Group”.
  Osiedle „Park Trzy Stawy” zaprojektowane zostało z myślą o osobach marzących o ciszy i spokoju, które nie chcą jednak rezygnować z bliskości kina, ulubionej restauracji czy sklepu. To miejsce, które łączy ze sobą bliskość natury z możliwością korzystania ze wszystkich ofert wielkomiejskiego życia oraz łatwością dojazdu do okolicznych miast. Położone jest na obrzeżach Parku Północnego w Tychach. Łatwo stąd dotrzeć do Katowic, Mikołowa, Oświęcimia czy Bielska-Białej.

  Osiedle tworzy 14 apartamentów w standardzie domów jednorodzinnych, wybudowanych w 4 szeregach. Apartamenty mają powierzchnię od 174 do 204 m kw. Dodatkowo każdy właściciel będzie miał do dyspozycji garaż, a także przestronny ogród, który zapewni domownikom komfort i poczucie intymności.

  Architektura osiedla nawiązuje do modernistycznego śląskiego budownictwa okresu międzywojennego, utrzymano ją w stonowanej antracytowo-zielonej kolorystyce. Wnętrza domów prześwietlono dużymi przestrzeniami okienno-drzwiowymi (przesuwne okno-drzwi prowadzą na taras). Domy wzbogacono o wykusze, które powiększają i doświetlają powierzchnię, oraz o antresole z tarasem na górnych kondygnacjach.

  Zastosowano tu nowoczesne rozwiązania architektoniczne i dobrej jakości materiały.  4. Inwestor: OKAM Capital Sp. z o.o.,Biuro Sprzedaży Mieszkań, ul. gen. W. Sikorskiego 45, Katowice, tel. 32 209 83 83, 693 030 654, www.domtrzystawy.pl e-mail: trzystawy@okam.pl

  „Dom w Dolinie Trzech Stawów” to luksusowy projekt mieszkaniowy realizowany wraz z kompleksem rekreacyjno-sportowym przez spółkę OKAM Capital. Obiekt wyróżniają ciekawa forma architektoniczna, dobrane ze smakiem detale oraz zastosowanie wysokiej jakości materiałów. Lobby wykonane w kamieniu i drewnie, a także elegancko wykończone części wspólne zadowolą najbardziej wymagających klientów. Z myślą o wygodzie i komforcie przyszłych mieszkańców zaprojektowano wewnętrzny zielony dziedziniec, podziemny parking oraz lokale użytkowe na parterze.

  W sprzedaży znajdują się obecnie apartamenty I i II etapu o powierzchni od 35 do 100 m kw. i funkcjonalnych rozkładach. Aktualnie klienci mają możliwość skorzystania z zimowej promocji inwestycji: „POKÓJ GRATIS”, która obejmuje wybrane mieszkania 3-, 4-, 5-pokojowe. Oferta ta stanowi wyjątkową okazję do nabycia wymarzonego mieszkania w dobrej cenie.
  Dom w Dolinie Trzech Stawów to również nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy. Korty tenisowe, boiska sportowe, klub fitness, plac zabaw dla dzieci, a także liczne ścieżki rowerowe oraz stawy z łowiskami dla wędkarzy tworzą idealne miejsce do życia, wypoczynku i rekreacji.

  Generalnym wykonawcą projektu jest firma Hochtief. Inwestycja została podzielona na 3 etapy: I etap – budynki A, B już oddane do użytku (99 mieszkań i 8 lokali usługowych), II etap – budynki C, D są w sprzedaży (55 mieszkań – oddanie do użytkowania planowane na I kwartał 2017 r.), III etap – budynki E, F, G.

  OKAM Capital Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie rozpoczęła działalność na polskim rynku nieruchomości w 2004 r. Spółka specjalizuje się w budownictwie wysokiej jakości kompleksów mieszkaniowych, gdzie zwraca się uwagę na standard wykonania, funkcjonalność i dobór najbardziej prestiżowych lokalizacji.  5. Inwestor: ATAL S.A., Filia Katowice, ul. Francuska 102, tel. 32 205 38 39, e-mail: bsmkatowice@atal.pl, www.francuskapark.pl, Biuro : Katowice, ul. Francuska 102, tel. 32 353 65 73.

  ATAL S.A., jeden z liderów rynku deweloperskiego w Polsce, kończy budowę drugiego etapu inwestycji ATAL Francuska Park. Jednocześnie niedawno została uruchomiona sprzedaż w jednym z budynków, a tym samym oferta osiedla poszerzyła się o 104 lokale. ATAL Francuska Park to nowoczesny kompleks mieszkaniowy znajdujący się u zbiegu ulic Francuskiej i Lotnisko w Katowicach. Jest to idealne miejsce zamieszkania dla osób lubiących korzystać z uroków życia miejskiego, a także dla tych, które cenią bliskość natury. Cena brutto za m kw. mieszkania wynosi od 5400 do 5600 złotych.

  Obecnie w ofercie ATAL Francuska Park znajduje się pierwszy etap, który został już zakończony, i drugi etap, którego budowa właśnie się kończy. Powstaje tam łącznie 6 budynków o kaskadowych układach, które mają do 8 pięter. Osiedle jest ogrodzone, monitorowane, a także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W obu etapach jest 509 funkcjonalnych lokali, a klienci mogą wybierać spośród 288 jeszcze dostępnych.

  W styczniu ruszyła sprzedaż mieszkań w budynku nr 7 – do oferty trafiły 104 lokale o powierzchniach od 30 do 136 m kw. W części podziemnej w obiekcie znajduje się także garaż, który pomieści 110 samochodów. Do tego obiektu przynależy również 13 miejsc postojowych zewnętrznych. Prace w budynku również są kończone.

  Jednym z atutów osiedla jest jego lokalizacja. Kompleks znajduje się w sąsiedztwie Doliny Trzech Stawów oraz Katowickiego Parku Leśnego – idealnych miejsc do odpoczynku i rekreacji. Rozbudowana sieć komunikacji miejskiej zapewnia szybki i łatwy dojazd do centrum i pozostałych części Katowic. Natomiast położenie nieopodal wyjazdu na A4 ułatwia sprawne przemieszczanie się do innych miast aglomeracji, a także w kierunku Wrocławia czy Krakowa.

  ATAL w formie spółki akcyjnej powstała w 2006 roku, od czerwca 2015 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.  6. Inwestor: IMMOFINANZ, Dębowe Tarasy – Biuro Sprzedaży ul. Johna Baildona 6/2, Katowice tel. 32 353 30 10, 32 353 30 11, www.debowetarasy.pl, e-mail: sprzedaz@debowetarasy.pl

  „Dębowe Tarasy” to nowoczesne osiedle w centrum Katowic. W ramach III części inwestycji w 2014 r. powstało 317 komfortowych i funkcjonalnych mieszkań o różnych metrażach, w trzech budynkach: 11-kondygnacyjnym oraz dwóch 5-kondygnacyjnych. Aktualnie w ofercie dewelopera znajduje się pula mieszkań rodzinnych w korzystnej cenie: 2-pokojowych od 255.000 zł; 3-pok. od 326.000 zł; 4-pok. od 360.000 zł. Ponadto w ramach promocji do każdego mieszkania dodawana jest gratis komórka lokatorska, a do mieszkań 4-pokojowych voucher o wartości 10.000 zł na materiały wykończeniowe. Można go zrealizować u jednego z partnerów osiedla.

  – Dla wybranych mieszkań przygotowaliśmy też, w kooperacji ze studiem architektonicznym, gotowe aranżacje. Projekty można oglądać na naszej stronie internetowej – mówi Angelika Cholewka, manager sprzedaży IMMOFINANZ, inwestor/deweloper osiedla.

  Budynki w osiedlu „Dębowe Tarasy” są wyposażone w parking podziemny, komórki lokatorskie, windy oraz obszerne tarasy, ogródki lub balkony. Wstęp jest monitorowany i możliwy za pomocą pilota oraz kart dostępu. Do dyspozycji mieszkańców jest sklep.

  Latem ub. roku odbyła się premiera nowego biura sprzedaży oraz mieszkania pokazowego (ul. J. Baildona 6/2 oraz 6/22). Można je oglądać w godzinach pracy biura (pon.-pt., godz. 9-17).

  Projekt osiedla nawiązuje do nowoczesnej, wielkomiejskiej elegancji, a jego znakiem charakterystycznym jest kaskadowa architektura. Zapewnia to mieszkaniom bardzo dobre nasłonecznienie oraz doskonały widok na miasto. Budynki zdobi harmonijne połączenie naturalnych, ciepłych i chłodnych elementów wykończenia. Projekt wyróżnia się także pod względem rozwiązań i wysokiego standardu wykonania (np. wykończenie powierzchni wspólnych, szybkie windy, dużo zieleni na terenie osiedla). W 2008 roku projekt i realizację dwóch pierwszych etapów „Dębowych Tarasów” uhonorowano prestiżowymi nagrodami.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama