Ważne
  Ślisko na śląskich drogach. W Zabrzu doszło wczoraj do...

  Ślisko na śląskich drogach. W Zabrzu doszło wczoraj do siedmiu kolizji

  AH

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pełne ręce pracy mieli w piątkowy poranek zabrzańscy policjanci. Na ulicach miasta doszło do siedmiu kolizji.

  Pełne ręce pracy mieli w piątkowy poranek zabrzańscy policjanci. Na ulicach miasta doszło do siedmiu kolizji. ©arc

  W piątkowy poranek policjanci z Zabrza nie mogli narzekać na nudę. W ciągu kilku godzin na zabrzańskich drogach doszło do siedmiu kolizji, złapano również jednego pijanego kierowcę i jednego, który podróżował bez uprawnień.
  Pełne ręce pracy mieli w piątkowy poranek zabrzańscy policjanci. Na ulicach miasta doszło do siedmiu kolizji.

  Pełne ręce pracy mieli w piątkowy poranek zabrzańscy policjanci. Na ulicach miasta doszło do siedmiu kolizji. ©arc

  Do 7 niegroźnych zdarzeń drogowych doszło w piątkowy poranek na zabrzańskich drogach. Do 5 z nich doszło na Drogowej Trasie Średnicowej na granicy z Gliwicami. Na pasach ruchu w kierunku Katowic kierujący pojazdami nie dostosowali prędkości do panujących tam warunków i wpadli w poślizg uderzając w barierki oddzielające jezdnie. Kilka ekip drogówki prowadziło obsługę zdarzeń w tym miejscu. Czasowo ruch odbywał się tylko jednym pasem. Obecnie ruch na DTŚ odbywa się płynnie.

  Do kolejnej kolizji doszło na ulicy 3-go Maja. Tam kierująca doprowadziła do zderzenia z oplem astrą. Po całym zdarzeniu kobieta kierująca fordem focusem odjechała z miejsca. Policjanci podjęli pościg za sprawczynią kolizji. Na ulicy Wyczółkowskiego została zatrzymana. Swoją ucieczkę 20-latka tłumaczyła stresem, a także tym, że dopiero od 3 miesięcy posiadała uprawnienia do kierowania. Kobieta została poddana badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że w czasie zdarzenia była trzeźwa. Policjanci zatrzymali młodej kierującej prawo jazdy. Sąd podejmie decyzję, kiedy i czy kobieta odzyska swoje uprawnienia.

  Policjanci zabrzańskiej drogówki obsługiwali również kolizję do której doszło w rejonie Placu Teatralnego. Tam doszło do zderzenia skody z fordem. Nikt z uczestników nie odniósł obrażeń. Uszkodzeniu uległy tylko pojazdy.

  Obecnie zabrzańscy policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia kierującego, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło dzisiejszego poranka na ulicy de'Gaulle'a. Mężczyzna, który szedł do pracy o mało co nie został potrącony przez kierującego oplem corsą.

  Funkcjonariusze zabrzańskiej drogówki zatrzymali również dwóch kierujących, którzy złamali obowiązujące prawo. Obaj zostali zatrzymani do kontroli drogowej na ulicy Legnickiej. Pierwszy z nich odpowie za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu. 31-latek jechał fordem mając 0,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna utracił już swoje uprawnienia do kierowania samochodami osobowymi.

  Natomiast 67-letni mieszkaniec Zabrza odpowie za popełnienie przestępstwa. Mężczyzna prowadził samochód pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Zatrzymanemu grozi teraz do kara do lat 2 więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA dz24@dz.com.pl
  DZ24 WIADOMOŚCI CZYTELNIKÓW I INTERNAUTÓW  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   RAPORTY

   Gry On Line - Zagraj Reklama