Pacjenci okulistyki w Katowicach malują kask Kajetana...

  Pacjenci okulistyki w Katowicach malują kask Kajetana Kajetanowicza ZDJĘCIA + WIDEO

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W piątek, 29 stycznia 2016 roku, dzieci ze schorzeniami narządu wzroku odwiedziła specjalna ekipa z materiałami plastycznymi i wszelkimi niezbędnymi
  1/29
  przejdź do galerii

  W piątek, 29 stycznia 2016 roku, dzieci ze schorzeniami narządu wzroku odwiedziła specjalna ekipa z materiałami plastycznymi i wszelkimi niezbędnymi przyborami, by wspólnie tworzyć wzór, jaki pojawi się na kasku, z którego Kajetana Kajetanowicz będzie korzystał, podejmując w tym roku wyzwanie obrony tytułu Rajdowego Mistrza Europy. ©Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni

  Kask Rajdowego Mistrza Europy Kajetana Kajetanowicza będzie miał wkrótce nowy wzór. Autorami są pacjenci okulistyki dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach.
  Nie ma już najmniejszych wątpliwości, gdzie są jedni z najwierniejszych kibiców Mistrza Europy w rajdach samochodowych
  Kajetana Kajetanowicza. Tym miejscem jest oddział okulistyki dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach.

  W piątek, 29 stycznia 2016 roku, dzieci ze schorzeniami narządu wzroku odwiedziła specjalna ekipa z materiałami plastycznymi i wszelkimi niezbędnymi przyborami, by wspólnie tworzyć wzór, jaki pojawi się na kasku, z którego Kajetana Kajetanowicz będzie korzystał, podejmując w tym roku wyzwanie obrony tytułu Rajdowego Mistrza Europy. To już druga wspólna inicjatywa zespołu Kajetanowicza i katowickiego szpitala na Ceglanej.

  - My ścigamy się w rajdach, a mali pacjenci też walczą w bardzo ważnym dla nich wyścigu po zdrowie. Dlatego poprosiliśmy ich, by narysowali to, co kojarzy im się z siłą woli, wytrwałością i wiarą w sukces. Dzieci potrzebują tego w drodze do zdrowia, a my – podczas rywalizacji w rajdach. Pomysły pacjentów szpitala na Ceglanej będą dla nas inspiracją do stworzenia wyjątkowego
  malowania kasku, który będzie towarzyszył mi na rajdowych trasach Europy – wyjaśnia Kajetan Kajetanowicz, Rajdowy Mistrz Europy 2015.


  - Dla najmłodszych pacjentów takie wydarzenie to przede wszystkim chwila radości i odpoczynku od kolejnych zabiegów i badan lekarskich. Dzięki temu atmosfera na oddziale jest zupełnie inna, więcej uśmiechu, pogody ducha to zdecydowanie lepszy kontakt z chorym dzieckiem i jego rodzicami. Ma to dla nas ogromne znaczenie – podkreśla dr hab. Erita Filipek, okulistka kierująca oddziałem.
  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama