Takiej rady w Chorzowie jeszcze nie było. Tu porządzą...

  Takiej rady w Chorzowie jeszcze nie było. Tu porządzą seniorzy

  Barbara Siemianowska-Aniol

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Takiej rady w Chorzowie jeszcze nie było. Tu porządzą seniorzy
  1/6
  przejdź do galerii

  ©BS

  Dziś w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Chorzowie zasiedli... seniorzy. To historyczne wydarzenie, bo miasto nigdy wcześniej nie miało swojej rady seniorów, a oni przecież też chcą działać.
  Eleganccy, podekscytowani i z głowami pełnymi pomysłów wkroczyli na salę sesyjną chorzowskiego magistratu. Dla członków Chorzowskiej Rady Seniorów to było bardzo ważne wydarzenie - w miniony poniedziałek odbyło się pierwsze posiedzenie ich rady. Było to też symboliczne wydarzenie dla miasta, bo Chorzów nigdy wcześniej nie miał takiej rady.

  W Chorzowskiej Radzie Seniorów zasiadło 25 członków, których wybrano w listopadzie.
  Uprawnieni do głosowania byli mieszkańcy Chorzowa, którzy ukończyli 60 lat, a zatem o tym, kto zasiadł w Chorzowskiej Radzie Seniorów, zdecydowali sami seniorzy. Teraz ich reprezentanci będą swego rodzaju organem konsultacyjno-doradczym do spraw polityki senioralnej w Chorzowie. A trzeba przyznać o sprawach, które nurtują seniorów wiedzą naprawdę dużo. Właściwie wszyscy członkowie rady to społeczni działacze. - Ja już swoje w domu z wnukami odsiedziałem, teraz mogę zrobić coś dla swoich rówieśników - komentował w rozmowie z nami Tadeusz Kraputek, aktywny działacz i słuchacz Górnośląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chorzowie. Teraz w Chorzowskiej Radzie Seniorów chce otwarcie mówić o potrzebach i oczekiwaniach seniorów. - Czuję oddech odpowiedzialności na plecach, wybrali mnie znajomi seniorzy, którzy wierzą, że teraz będę ich głosem, nie mogę ich zawieść - podkreślał pan Tadeusz.

  Uroczystemu otwarciu pierwszego posiedzenia Chorzowskiej Rady Seniorów towarzyszył prezydent Andrzej Kotala, który gratulował zebranym seniorom świetnych wyników w głosowaniu, bo to sami chorzowscy seniorzy wybrali tę 25-osobową radę. - Teraz macie okazję pokazać, że potraficie się wsłuchać w głos swoich rówieśników i działać dla nich - mówił prezydent Kotala.

  Na pierwszej sesji seniorzy wybrali też przewodniczącego rady. Zaproponowano trzech kandydatów: Zdzisława Swobodę, Irenę Pąchalską i Andrzeja Muszyńskiego. Najwięcej głosów zdobył ostatni kandydat. Andrzej Muszyński to członek rady osiedla centrum Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zawodowo był związany z Hutą Kościuszko, gdzie pracował jako tokarz, a później kontroler jakości.


  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kraj rad

   Zniesmaczony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Takie rady geriatryczne są w każdym mieście ,bo to zdyscyplinowany elektorat w czasie wyborów, o Chorzowie DZ pisze dlatego, że ma ogłoszenia płatne z Chorzowa...żenada!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama