Ważne
  Jaworzno: Lekarz łapówkarz już usłyszał 80 zarzutów

  Jaworzno: Lekarz łapówkarz już usłyszał 80 zarzutów

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Łapówki w Jaworznie? Jak informuje śląska policja, ponad 80 zarzutów popełnienia przestępstw korupcyjnych usłyszał lekarz medycyny pracy z Jaworzna, który, w zamian za korzyści majątkowe, wydawał zaświadczenia lekarskie pracownikom bez przeprowadzenia niezbędnych badań profilaktycznych. Przestępstwo wyśledzili śląscy policjanci zwalczający korupcję pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jaworznie.
  60-letni lekarz brał łapówki w zamian za wydawanie zaświadczeń lekarskich o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na danym stanowisku przez pracowników. Wydawał je bez jakichkolwiek badań z pominięciem obowiązujących przepisów prawa, a z jego "usług" korzystały osoby już pracujące lub te, które dopiero co starały się o pracę na danym stanowisku. Przestępstwo trwało długo, bowiem w latach 2005-2012. Lekarz z Jaworzna brał łapówki w Jaworznie w wysokości od 20 do 70 złotych.

  - Śledztwo trwało już od listopada 2011 roku - informuje Lilianna Sobańska, prokurator rejonowy w Jaworznie. - Na trop całej sprawy weszliśmy dzięki naszym czynnościom operacyjnym - stwierdza bardzo ogólnie. Podkreśla, że na razie nie jest w stanie powiedzieć nam niczego więcej.

  Przedstawiono też zarzuty pięciu innym osobom, które wręczały łapówki jaworz-nickiemu lekarzowi i podżegały innych do tego przestępstwa. Prokuratura przedstawiła w sumie 85 zarzutów popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym sześciu oskarżonym.

  Do sądu został już skierowany akt oskarżenia przeciwko łapówkarzom. Na poczet przyszłych kar i grzywien od podejrzanych zabezpieczono ich mienie na łączną kwotę 28 tysięcy złotych.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA LIPIEC 2013
  *Sławny śląski aktor Jacenty Jędrusik nie żyje [ZOBACZ NAJLEPSZE ROLE]
  *Alarmy bombowe w Polsce i na Śląsku. Sprawcy napisali: WYDAJEMY WYROK ŚMIERCI
  *Gwałtowne burze na Śląsku. Dramat mieszkańców Pszczyny, Czechowic i Goczałkowic ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama