Elitarny klub biznesmenów chce wspierać żużel w Rybniku

  Elitarny klub biznesmenów chce wspierać żużel w Rybniku

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Elitarny klub biznesmenów chce wspierać żużel w Rybniku

  ©arc

  W Rybniku powstał Speedway Elite Club - organizacja zrzeszająca przedsiębiorców, którzy zadeklarowali wsparcie dla miejscowej drużyny żużlowej. Jedną z czołowych postaci tego elitarnego grona ma być Grzegorz Ślak - wielki pasjonat polskiego żużla i prezes jednej z największych spółek w Polsce - należącej do rodziny Aleksandra Gudzowatego spółki Bartimpex. On sam o swojej przynależności do elitarnego klubu mówi niewiele, ale zapewnia: W każdej sytuacji miejscowy klub może liczyć na moją pomoc i wsparcie.
  Elitarny klub biznesmenów chce wspierać żużel w Rybniku

  ©arc

  Oprócz Ślaka w działalność klubu biznesmenów zaangażowanych jest 15 lokalnych przedsiębiorców. Są wśród nich restauratorzy, właściciele hoteli, przedstawiciele branży budowlanej.

  - Ideą działalności Speedway Elite Clubu będzie zacieśnienie wzajemnych relacji biznesowych pomiędzy członkami klubu z oczywistą korzyścią dla kondycji finansowej rybnickiego żużla - mówi Krzysztof Mrozek, prezes ŻKS ROW Rybnik. - Speedway Elite Club będzie ciałem doradczym w Stowarzyszeniu ŻKS, jego członkowie będą mieli istotny wpływ na funkcjonowanie klubu - dodaje.

  Speedway Elite Klub nie będzie jednak wyłącznie klubem filantropów. Biznesmeni też mają mieć z jego działalności korzyści. Jakie? Zasady działania są proste. Jeśli jeden z biznesmenów potrzebuje pomocy firmy budowlanej, to w pierwszej kolejności korzysta z oferty jednego z członków klubu. I może liczyć na preferencyjne stawki.

  Podobne, elitarne kluby biz-nesmenów wspierających lokalne kluby sportowe powstają w wielu krajach europejskich. W Polsce to jednak wciąż egzotyka. A już żadna z podobnych organizacji w kraju nie może się poszczycić wspar-ciem jednego z najbardziej wpływowych biznesmenów w Polsce.

  - Czy jestem postacią numer jeden tego klubu? Tego nie wiem - śmieje się Grzegorz Ślak, prezes Bartimpexu. - Cały czas upewniam się, że ten klub ma solidne podstawy, panują w nim przejrzyste zasady. Bo tylko w takiej sytuacji w działalność klubu z Rybnika mogę się zaangażować. Wiemy wszyscy doskonale, jak to było z rybnickim klubem w minionych latach, kiedy był on symbolem tego, jak w sporcie nie należy postępować. Liczę, że te czasy minęły i żużel w Rybniku będzie się powoli i systematycznie odbudowywał. Jedno jest pewne: działacze z Rybnika mogą w każdej sytuacji na mnie liczyć - podkreśla.
  Obecnie największym sponsorem rybnickiego klubu żużlowego jest miasto. Na działalność stowarzyszenia ŻKS ROW Rybnik otrzymał w tym roku aż 1,5 mln zł.

  Będzie spółka


  Powołanie klubu biznesmenów ma przygotować ŻKS ROW Rybnik na przekształcenie w sportową spółkę akcyjną. To ma się stać w ciągu najbliższych kilku lat. Wówczas lwią część budżetu klubu mają stanowić wpłaty od sponsorów. Obecnie prywatne dotacje stanowią niecałe 30 procent rocznego budżetu klubu.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA LIPIEC 2013
  *Sławny śląski aktor Jacenty Jędrusik nie żyje [ZOBACZ NAJLEPSZE ROLE]
  *Alarmy bombowe w Polsce i na Śląsku. Sprawcy napisali: WYDAJEMY WYROK ŚMIERCI
  *Gwałtowne burze na Śląsku. Dramat mieszkańców Pszczyny, Czechowic i Goczałkowic ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kris

   ks (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 14

   Oby sie niesknczyło jak za Niemyjskiego

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama