Ważne
  Barbara Kmiecik znów przed sądem

  Barbara Kmiecik znów przed sądem

  Teresa Semik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowicka prokuratura nie ma wątpliwości, że Barbara Kmiecik złamała prawo, posługując się sfałszowanym dokumentem. Oskarżyła ją też o oszustwo na szkodę osoby fizycznej w wysokości 60 tys. zł. W grudniu akt oskarżenia trafił do sądu. Dziś pierwsza rozprawa.
  Barbara Kmiecik

  Barbara Kmiecik ©arc

  Barbara Kmiecik nie ma wątpliwości, że prokuratura wciąż szuka okazji, żeby ją zdyskredytować, stąd ten proces.

  - Jak wejdę do męskiej toalety, bo damska będzie nieczynna, zostanę oskarżona o obrazę moralności - próbuje bagatelizować sprawę.

  Barbara Kmiecik, znana na Śląsku z handlu węglem, skupiła teraz swoją zawodową aktywność na biopaliwach. Zamierzała sprowadzać z Indonezji biomasę, bo jest bardzo kaloryczna.

  W 2011 roku wynajęła w Katowicach mieszkanie pod tę działalność i nie zapłaciła czynszu ani żadnych rachunków, do których zobowiązała się umową. Zaległości urosły do 60 tys. zł. Jak twierdzi najemca, Kmiecik posłużyła się przy zawieraniu umowy najmu pełnomocnictwami warszawskiej spółki Eco Recycling Investment Organizacja Odzysku oraz osoby fizycznej z Katowic.


  - Uwiarygodniała się przy tym mówiąc, że w Radzie Nadzorczej Eco Recycling jest generał Gromosław Czempiński - dodaje najemca lokalu.

  Śledztwo wykazało, że pełnomocnictwo firmy z Warszawy zostało sfałszowane, bo podpis prezesa Eco Recycling jest skserowany z innego dokumentu. Prezes, przesłuchiwany w charakterze świadka, zaprzeczył, by jego firma kiedykolwiek upoważniała Kmiecik do prowadzenia w jej imieniu jakiejś działalności. Owszem, toczyli rozmowy biznesowe, ale upoważnień nie wystawiali.

  W czasie śledztwa Barbara Kmiecik odmówiła składania wyjaśnień.

  - Wszystko wyjaśni się w sądzie - zapowiada. Reprezentuje ją kancelaria należąca m.in. do Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

  - Nie posługiwałam się sfałszowanym dokumentem, co bez trudu wykażę w sądzie. Nie moja wina, że ktoś ma słabą pamięć i nie pamięta, co robił wcześniej - przekonuje. - A tak w ogóle żadne pełnomocnictwa nie były mi potrzebne, bo umowę najmu lokalu zawierałam wyłącznie w swoim imieniu. Do niczego nie była mi też potrzebna znajomość z generałem Czempińskim, nie ja chwaliłam się jego osobą.

  ZOBACZ TAKŻE:
  WYWIAD Z BARBARĄ KMIECIK [CZYTAJ]


  Wynajęte mieszkanie wymalowała i wyczyściła, ale nigdy się do niego nie wprowadziła.

  - Biznes z biomasą z Indonezji nie wypalił, więc moje plany uległy zmianie - tłumaczy Kmiecik. - Lokal nie był mi potrzebny, choć poniosłam koszty związane z jego remontem, nigdy się do niego nie wprowadziłam. To za co mam płacić? Zapłaciłam pośrednikowi - mówi.

  Najemca nie przyjmuje takiego tłumaczenia. Owszem, lokal przez dwa lata stał pusty, bo Kmiecik umowy najmu nie zerwała. On tą umową był związany i poniósł tylko straty. Nie doczekał się dotąd żadnej zapłaty.

  Sprawę w sądzie poprowadzi sędzia Justyna Wiśniewska. Ta sama, która w marcu uniewinniła Barbarę Kmiecik od oskarżeń o wyłudzenie 2 mln zł z dotacji na naprawę szkód górniczych przy regulacji rzeki Rawy.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA LIPIEC 2013
  *Sławny śląski aktor Jacenty Jędrusik nie żyje [ZOBACZ NAJLEPSZE ROLE]
  *Alarmy bombowe w Polsce i na Śląsku. Sprawcy napisali: WYDAJEMY WYROK ŚMIERCI
  *Gwałtowne burze na Śląsku. Dramat mieszkańców Pszczyny, Czechowic i Goczałkowic ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ???

   Sara (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

   Najemcą to chyba była Pani Barbara tak? coś się komuś pomyliło chyba...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama