Błędy KZK GOP można wytknąć w sieci. Fanpage o potknięciach...

  Błędy KZK GOP można wytknąć w sieci. Fanpage o potknięciach na stronie KZK GOP

  Arleta Rynk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Błędy KZK GOP można wytknąć w sieci. Fanpage o potknięciach na stronie KZK GOP

  ©www.facebook.com/WytknijmyBledyKzkGop

  26 czerwca na portalu społecznościowym Facebook, pojawił się fanpage o nazwie "Wytykajmy błędy KZK GOP", której celem jest wytykanie błędów wynikających z lenistwa lub z niechęci do współpracy. Nie jest to fanpage, który ma za zadanie krytykować stronę Komunikacyjnego Związku Komunalnego, a jedynie służy po to, by te błędy wskazywać i korygować, a w konsekwencji ułatwić przekaz informacji na stronie – można wyczytać na ich oficjalnej stroni w dziale "Informacje".
  Błędy KZK GOP można wytknąć w sieci. Fanpage o potknięciach na stronie KZK GOP

  ©www.facebook.com/WytknijmyBledyKzkGop

  Twórcami fanpage'a są Kamil i Adam z Gliwic oraz Aneta z Katowic. Do dnia dzisiejszego zyskali już 70 fanów, których liczba dalej rośnie. Od czasu dołączenia do Facebooka pojawiło się już dużo błędów, które opublikowali. Najczęściej podejmowane są dyskusje, które dotyczą rozbieżności informacji zamieszczanych w aktualnościach, a tym, co znajduje się w rozkładzie jazdy danej linii. Chodzi tutaj np. o brak informacji dotyczących linii, które obsługiwane są przez minibusy, a nie zwykłe autobusy, których się spodziewamy.
  Z doświadczenia wiem, że osoba przyjeżdżająca z zewnątrz nie zdaje sobie sprawy z tego, że na przystanek podjedzie mały bus, i że to właśnie do niego należy wsiadać. W przypadku wycieczek szkolnych jest to bardzo poważny problem, ponieważ w minibusie nie zmieści się klasa licząca 35 osób.

  ZMIANY W ROZKŁADACH JAZDY KZK GOP. KPINA CZY ŻART?

  Jednym spośród większych błędów wytykanych na stronie, które utrudniają ludziom z zewnątrz poruszanie się po stronie KZK GOP, jest brak pełnego tłumaczenia w języku angielskim dla obcokrajowców. Inny to informacja o rzekomym zawieszeniu przystanku, który wciąż znajduje się w rozkładzie linii.

  Najnowsze informacje o błędach, które umieszczono na fanpage'u dotyczą funkcjonowania linii nr 237, która oznaczona jest w rozkładzie jako linia okrężna, a w rzeczywistości kończy swój bieg na przystanku Gołonóg Zajezdnia w Dąbrowie Górniczej.

  Wczoraj, 2 lipca br., pojawiło się zdjęcie, które pokazuje wpis kobiety kończącej 22 lata pod koniec października. Chciała dowiedzieć się, czy jeśli zakończyła edukację 28 czerwca, a kontynuuje ją w szkole policealnej, to czy w wakacje może dalej korzystać z przysługującej jej ulgi na bilet. KZK GOP odpowiedziało, że nie może przez ten czas z takiej ulgi korzystać. Jak się jednak okazuje - w Polsce, zgodnie z brzmieniem ustawy o systemie oświaty, rok szkolny we wszystkich placówkach oświatowych rozpoczyna się 1 września każdego roku, a kończy 31 sierpnia roku następnego. Oznacza to, że liczy tyle dni, ile rok kalendarzowy. Skoro na stronie KZK GOP w dziale "cennik opłat" widnieje bilet wakacyjny w cenie normalnej i ulgowej, to gdzie logika, skoro na ulgę mogę pozwolić sobie głównie ludzie uczący się lub niepełnosprawni? Studenci taką ulgę otrzymują, uczniowie również - podbijając legitymację szkolną do ostatniego dnia września.

  Właściciele i pomysłodawcy "Wytknijmy błędy KZK GOP" mają już na swoim koncie pewne sukcesy. Zyskali przede wszystkim zainteresowanie samego Związku Komunikacyjnego, który wytknięte błędy stara się poprawiać. Nie od dzisiaj wiadomo, że samodzielna poprawka często wiąże się z pewnymi niedociągnięciami, ponieważ sami często nie widzimy tego, co zauważą inni. Warto jednak zwrócić większą uwagę na funkcjonowanie aktualizacji na stronie - tak, by nie wprowadzały pasażerów w błąd.

  Bardzo ciekawym elementem na nowej stronie jest zdjęcie w tle, który przedstawia następujący napis: "Wtopa na zlecenie KZK GOP" – czyli jeśli zauważysz coś na stronie, napisz, a zostanie to opublikowane:

  https://www.facebook.com/WytknijmyBledyKzkGop

  Każdemu zdarzają się błędy. Warto pamiętać o tym, że trzeba być człowiekiem i podchodzić do sprawy z chęcią pomocy i współpracy.

  Anna Koteras, rzecznik prasowy związku, przyznaje, że błędy się zdarzają:
  - Błąd to rzecz ludzka. Jeśli są nam zgłaszane, to na bieżąco staramy się je poprawiać. Jest obecnie tyle zmian, że czasem coś nam umknie. Co do samej karty usług, to jest ogromny system informatyczny i faktycznie opóźnienie będzie. Jeśli wykonawca nie zawiedzie, karty będą działać na przełomie 2013/2014 roku. Nie mamy nic przeciwko takim stronom, ale najlepiej byłoby, gdyby takie problemy trafiały do nas bezpośrednio: telefonicznie, mailowo lub na oficjalnej stronie Facebooka.



  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA LIPIEC 2013
  *Sławny śląski aktor Jacenty Jędrusik nie żyje [ZOBACZ NAJLEPSZE ROLE]
  *Alarmy bombowe w Polsce i na Śląsku. Sprawcy napisali: WYDAJEMY WYROK ŚMIERCI
  *Gwałtowne burze na Śląsku. Dramat mieszkańców Pszczyny, Czechowic i Goczałkowic ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama