Śląski Wawrzyn Literacki: Głosuj w konkursie

  Śląski Wawrzyn Literacki: Głosuj w konkursie

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śląski Wawrzyn Literacki: Głosuj w konkursie, który organizuje Biblioteka Śląska w Katowicach. Jaka książka otrzyma to wyróżnienie, o tym możesz sam zdecydować. Masz czas tylko do końca lipca. Wtedy kończy się plebiscyt.
  Nagrodę symbolizuje statuetka autorstwa Zygmunta Brachmańskiego

  Nagrodę symbolizuje statuetka autorstwa Zygmunta Brachmańskiego ©bs.katowice.pl

  Śląski Wawrzyn Literacki: Głosuj w konkursie  Śląski Wawrzyn Literacki to plebiscyt na najlepszą książkę minionego roku, który organizuje Biblioteka Śląska w Katowicach. W najnowszej edycji konkursu w wyścigu o wygraną walczy 9 książek. Kto będzie zwycięzcą konkursu, dowiemy się jesienią. Wtedy jej autor otrzyma prestiżowy laur – Śląski Wawrzyn Literacki – statuetkę autorstwa Zygmunta Brachmańskiego.


  W tym roku można głosować na następujące książki: "Niby-dziennik ostatni 1981-1987" Zygmunta Mycielskiego, "Trociny" Krzysztofa Vargi, "Pióro. Autobiografia literacka" Marka Nowakowskiego, "Wiersze ponowne" Jarosława Zalesińskiego, "Unsere" Jana Darowskiego, "Szopka" Zośki Papużanki, "Kebab Meister" Darka Foksa, "Ze mnie robaka i z robaka wiersze. Of me a worm and of the worm verses" Genowefy Jakubowskiej-Fijałkowskiej oraz "Morfina" Szczepana Twardocha.

  Aby zagłosować na swojego faworyta, należy wypełnić kartę do głosowania dostępną w holu głównym Biblioteki Śląskiej. Tam też znajduje się specjalna urna, do której należy wrzucić swoje karty do głosowania oraz specjalna wystawa, z której możemy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat nominowanych książek i ich autorów.

  Śląski Wawrzyn Literacki to nagroda literacka, przyznawana przez czytelników Biblioteki Śląskiej w Katowicach od 1999 roku. Nagradza książki z poprzedniego roku kalendarzowego. Nominowane książki są przedstawiane przez wybitnych krytyków i badaczy literatury z Polski i zagranicy, w czasie comiesięcznych spotkań, w siedzibie Biblioteki Śląskiej. W spotkaniach tych biorą udział nie tylko autorzy, wydawcy, ale też młodzież korzystająca ze zbiorów Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Wszyscy dyskutują o nominowanych książkach.

  Podczas spotkania wygłaszana jest laudacja książki, a następnie następuje uroczyste podpisanie dyplomu nominacji przez laudatora. Tym samym publikacja otrzymuje akces do Śląskiego Wawrzynu Literackiego.

  Następnie odbywa się plebiscyt, w którym wszyscy czytelnicy biblioteki głosują na Śląski Wawrzyn Literacki. Książka Roku musi być napisana przez współczesnego pisarza i po raz pierwszy wydana w roku poprzedzającym nominację.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA LIPIEC 2013
  *Sławny śląski aktor Jacenty Jędrusik nie żyje [ZOBACZ NAJLEPSZE ROLE]
  *Alarmy bombowe w Polsce i na Śląsku. Sprawcy napisali: WYDAJEMY WYROK ŚMIERCI
  *Gwałtowne burze na Śląsku. Dramat mieszkańców Pszczyny, Czechowic i Goczałkowic ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  "Chrzczone" paliwo w woj. śląskim [LISTA STACJI]

  CIĘŻARÓWKI COCA-COLI już jeżdżą ZDJĘCIA + WIDEO + PLAN TRASY

  CIĘŻARÓWKI COCA-COLI już jeżdżą ZDJĘCIA + WIDEO + PLAN TRASY

  Cyfrowa prenumerata Dziennika Zachodniego w świątecznej cenie!

  Cyfrowa prenumerata Dziennika Zachodniego w świątecznej cenie!

  MAYDAY 2017 w katowickim Spodku. Zobaczcie stylizacje uczestników ZDJĘCIA

  MAYDAY 2017 w katowickim Spodku. Zobaczcie stylizacje uczestników ZDJĘCIA