Dyrektorka Szpitala Śląskiego w Cieszynie do zwolnienia?

  Dyrektorka Szpitala Śląskiego w Cieszynie do zwolnienia?

  Katarzyna Koczwara

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Od kilka dni widać duży ruch pracowników Szpitala Śląskiego do starosty Jerzego Nogowczyka. To pokłosie pisma, jakie zarząd powiatu skierował do Rady Społecznej w sprawie wydania opinii w sprawie zamiaru rozwiązania z Anną Bednarską-Czerwińską umowy o zarządzanie Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie.
  Zarząd Powiatu Cieszyńskiego chce odwołać dyrektorkę Szpitala Śląskiego, Anną Bednarską-Czerwińską

  Zarząd Powiatu Cieszyńskiego chce odwołać dyrektorkę Szpitala Śląskiego, Anną Bednarską-Czerwińską ©Katarzyna Koczwara

  Chodzi o utratę zaufania do dyrektorki szpitala.
  - Podstawą do utraty zaufania są wyniki kontroli przeprowadzonej w ZZOZ Cieszyn przez pracowników starostwa dotyczące sposobu wydatkowania 10 mln zł złotych pochodzących z obligacji wyemitowanych przez powiat cieszyński - mówi Jerzy Nogowczyk. I wyjaśnia, że choć kontrola przebiegała na przełomie stycznia i lutego tego roku, to wnioski pokontrolne rada powiatu poznała dopiero w czerwcu.
  - Wówczas byliśmy na jednym z ostatnich etapów kontroli, czyli rozpatrzeniu wyników przez zarząd po wpłynięciu ze szpitala odpowiedzi na wnioski pokontrolne - tłumaczy starosta.

  Zastrzeżenia organu prowadzącego

  Zdaniem zarządu powiatu Anna Bednarska-Czerwińska organizowała przetargi w trybie zamówień publicznych w sposób ograniczający konkurencję, tzn. stawiając wymogi nieproporcjonalnie wysokie do przedmiotu zamówienia.
  - Doszło do unieważnienia postępowania (po zebraniu ofert) na zakup gastroskopu, podając jako uzasadnienie nieobecność osoby dokonującej weryfikacji ofert pod względem merytorycznym. Takie uzasadnienie jest niezgodne z Ustawą Prawo Zamówień Publicznych.

  Ostatecznie spowodowało to wzrost ceny zakupu urządzenia - wyjaśnia Jerzy Nogowczyk i przyznaje, że zarząd powiatu podjął decyzję o zawiadomieniu Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych przy RIO w Katowicach.
  Dodatkowo pojawił się problem z przepływem informacji na linii szpital-powiat. - Ta trudność w pozyskaniu informacji dotyczy okresu bieżącego, w mojej opinii pogorszyło się to - wyznaje starosta.

  Odpieranie zarzutów
  Anna Bednarska-Czerwińska nie zgadza się z zarzutami zarządu powiatu.
  - To pierwsza kontrola zrobiona przez powiat w szpitalu, skierowane osobiście przez starostę . Kontrola w efekcie okazała się kontrolą celowaną, osoba kontrolująca interpretowała dokumenty nie zważając na fakty.

  Przykładowo rachunek na wentylację w Pracowni Cytostatycznej dla kontrolującego jest tym samym, co rachunek na wentylację w aptece, a to nie prawda. Osoba kontrolująca naszych argumentów nie uwzględniła w protokole - uważa dyrektorka cieszyńskiego szpitala.

  Szefowa ZZOZ Cieszyn odpiera także zarzut dotyczący ograniczania konkurencyjności.
  - Zarzuca mi się, że postawiłam za wysokie wymagania dla firm startujących w przetargu. Żadna firma się nie zgłaszała zastrzeżeń do kryteriów przetargu - argumentuje Anna Bednarska-Czerwińska.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zorbas

   pacjent (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   to wredna cwana kobieta która ustawiła swoich a przekręty robiła bo miała poparcie -prosze jej nie bronić to nie etyczne ..szkoda słow-powinno się poiciągnąć do odpowiedzialności majątkowej za to...rozwiń całość

   to wredna cwana kobieta która ustawiła swoich a przekręty robiła bo miała poparcie -prosze jej nie bronić to nie etyczne ..szkoda słow-powinno się poiciągnąć do odpowiedzialności majątkowej za to co narobiła ..tylko układy i mocne powiązanie ją uchroniło ..nie jeden szpital na slasku już załatwiła.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie taki anioł z tej pani

   e-wirr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   wywiad z radnymi po odwołaniu p.dyrektor. PS już jej nie musicie wchodzić w 4 litery.
   http://www.youtube.com/watch?v=Dyql0dCkrgg

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ciekawe...

   Fryderyk Wielki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Oj, Polsko Amerykanskie Kliniki serca mieszajaw tym kociolku bo im sie Czerwinska nie spodobala...bo pozwolila na otwarcie dla nich konkurencji ..dla ustronia i Bielska... a oni potrafia zalatwiac...rozwiń całość

   Oj, Polsko Amerykanskie Kliniki serca mieszajaw tym kociolku bo im sie Czerwinska nie spodobala...bo pozwolila na otwarcie dla nich konkurencji ..dla ustronia i Bielska... a oni potrafia zalatwiac swoje interesy...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szpital

   Cieszyniok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   jaki murzyn Basiu jaki murzyn bo nie kumam?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść

   Basia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

   Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść

   Basia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

   Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama