Rybnik: Czy Wiktorią powinna opiekować się prababcia?

  Rybnik: Czy Wiktorią powinna opiekować się prababcia?

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zróbcie coś, żeby Wiktoria nie poszła do obcej rodziny, przecież ma mnie - mówi pani Sabina
  1/2
  przejdź do galerii

  Zróbcie coś, żeby Wiktoria nie poszła do obcej rodziny, przecież ma mnie - mówi pani Sabina ©arc.

  Proszę, zróbcie coś, żeby mała Wiktoria nie poszła do obcej rodziny. Przecież ma mnie, to moje oczko w głowie. Chcą mi ją zabrać - prosi Sabina Szczepanik z Rybnika, prababcia 3-letniej Wiktorii, którą wywieziono do rodziny zastępczej w dalekim Prudniku i jest "szykowana" do adopcji. Pani Sabina już wychowuje jedno dziecko (swoją 15-letnią wnuczkę) jako rodzic zastępczy, chce też zająć się 3-latką. W Sądzie Rejonowym w Rybniku zapadł jednak inny wyrok.
  CZYTAJ KOENIECZNIE:
  MAŁA WIKTORIA WRACA DO PRABABCI!


  - Co do osoby pani Sabiny Szczepanik nie było żadnych zastrzeżeń. Sąd kierował się jednak negatywną opinią wydaną przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku - mówi sędzia Tomasz Pawlik, rzecznik Sądu Okręgowego w Gliwicach. - PCPR wydało negatywną opinię głównie z powodu uwarunkowań rodzinnych, bliskiego zamieszkania pani Sabiny i matki dziecka - tłumaczy Pawlik.
  Dodaje, że sędzia ze względu na dobrą opinię, jaką cieszy się prababka Wiktorii, zwrócił się nawet do PCPR, czy na pewno podtrzymuje swoje stanowisko, a ponieważ tak było, sędzia miał związane ręce. Prababcia Wiktorii nie może się zgodzić z wyrokiem, więc wniosła apelację. Dziś odbędzie się pierwsza rozprawa apelacyjna w Gliwicach.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  CZY DZIECKO ODEBRANE RODZICOM PRZEZ NIEMIECKI JUGENDAMT WRÓCIŁO DO POLSKI


  W sądzie towarzyszyć będą kobiecie przedstawiciele Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Katowicach, którzy próbują pomóc prababci. - Wiktoria jest fajnym dzieckiem, zdrowa, uśmiechnięta, ładniutka. Wcale się nie dziwię, że chcą ją zabrać prababce. Na takie dzieci czeka się w Polsce. Są idealne do adopcji - mówi wprost Anna Michalska z Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Pyta, dlaczego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku w momencie, gdy Wiktoria pójdzie do obcej rodziny, pozwoliło zostać przy matce 8-letnim bliźniakom. - Bo starsze dzieci nie są już tak poszukiwane? - zastanawia się.

  W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku są pewni swego. - Wydaliśmy pozytywną opinię, co do umiejętności opiekuńczych pani Sabiny, ale widzimy zagrożenie w bliskości zamieszkania prababci i matki dziecka. Nie możemy narażać dziewczynki na niebezpieczeństwo. Dziecko doznało obrażeń ciała ze strony matki - tłumaczy Ewa Skiba, kierownik PCPR w Rybniku.

  W Komitecie Ochrony Praw Dziecka są przekonani, że pani Sabina poradziłaby sobie z niedopuszczeniem matki do dziecka. - Przecież to Pani Sabina uratowała tę małą. Zadzwoniła na policję, gdy dowiedziała się, że matka może bić dziecko. A potem ciągle czuwała przy dziewczynce w szpitalu - zauważa Jerzy Michalski. - Gdyby machnęła ręką i po cichu zabrała Wiktorię, teraz by ją wychowywała - dodaje. Tłumaczy, że najlepszym środowiskiem dla dziecka jest naturalna rodzina. - Gdyby cała była przesiąknięta patologią, nie mam wątpliwości - trzeba by było "wyrwać" dziecko i przenieść na inną glebę. Ale prababcia jest osobą szanowaną, zaradną i dobrą. Dziecko za nią tęskni - mówi Jerzy Michalski.

  Czy na Śląsku łatwo jest adoptować dzieci? Zapraszamy do dyskusji  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA LIPIEC 2013
  *Sławny śląski aktor Jacenty Jędrusik nie żyje [ZOBACZ NAJLEPSZE ROLE]
  *Alarmy bombowe w Polsce i na Śląsku. Sprawcy napisali: WYDAJEMY WYROK ŚMIERCI
  *Gwałtowne burze na Śląsku. Dramat mieszkańców Pszczyny, Czechowic i Goczałkowic ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CULLtura CREaTURa POlska

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

   sterYLIZOWAC kaSTROWAĆ ZWIERZAKI a NIY LUDZI DZIKU asjaTYCKI.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Matkę Wykastrować !

   Marcyś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 11

   matkę dzieci należy obowiązkowo wysterylizowąć na żywca !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama