Hokejowa wojna ligowa trwa. Na razie tylko trzy kluby...

  Hokejowa wojna ligowa trwa. Na razie tylko trzy kluby podpisały umowę na grę w Polskiej Hokej Lidze

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Hokeiści HC GKS Katowice podpisali umowę z ligą, a JKH GKS Jastrzębie nie
  1/2
  przejdź do galerii

  Hokeiści HC GKS Katowice podpisali umowę z ligą, a JKH GKS Jastrzębie nie ©Arkadiusz Gola

  W czwartek mija wyznaczony przez Polską Hokej Ligę ostateczny termin podpisania przez kluby umów na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na razie zawarły ją tylko trzy kluby - HC GKS Katowice, Polonia Bytom i Zagłębie Sosnowiec. Dziś umowę ma podpisać Podhale Nowy Targ, które chce wykupić tzw. dziką kartę. Pięć pozostałych klubów: Comarch Cracovia, Ciarko Sanok, GKS Tychy, JKH GKS Jastrzębie i Aksam Unia Oświęcim nie zgadza się na przystąpienie do rozgrywek na warunkach Hokej Ligi.
  - Nie zgadzamy się na podpisanie tej umowy, bo dwustronne porozumienie wiąże się z tym, że ktoś coś daje i otrzymuje coś w zamian. Tymczasem my mamy dać bardzo dużo, a w zamian nie dostaniemy prawie nic. Spółka nie ma zabezpieczenia finansowego i podpisując umowę na grę w lidze sami założymy sobie pętlę na szyję, bo nie wiemy, jaka będzie jej sytuacja 15 września - powiedział Andrzej Frysztacki, wiceprezes JKH GKS Jastrzębie.


  - Komuś bardzo zależy, żeby wywrócić nasz pomysł na stworzenie w hokeju profesjonalnej ligi do góry nogami. Przygotowane przez nas w piątek po konsultacjach z działaczami klubowymi umowy, które w tym tygodniu zostały przesłane do klubów, dobrze zabezpieczają interesy drużyn kosztem interesów spół-ki, ale uznaliśmy, że takie rozwiązanie może obowiązywać w pierwszym sezonie ligi zawodowej, bo chcemy, by do rozgrywek przystąpiły wszystkie zespoły - stwierdził Mariusz Wołosz, prezes Polskiej Hokej Ligi i wiceprezes PZHL.

  Piątka zbuntowanych klubów swoje stanowisko wyłożyła w specjalnym oświadczeniu. Jego najważniejsza część dotyczy finansów ligowej spółki.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  ZMIANY W POLSKIEJ LIDZE HOKEJOWEJ. NIE WIEM, KOMU TO MIAŁOBY SŁUŻYĆ - MÓWI WICEPREZES JKH JASTRZĘBIE


  "Nasze stanowisko wynika z dogłębnej analizy proponowanych przez PHL rozwiązań, która prowadzić musi do jednoznacznej konstatacji, iż bieżąca działalność PHL finansowana będzie z budżetów klubów uczestniczących w rozgrywkach, na co nie ma zgody ani klubów, ani też ich strategicznych sponsorów. Do takich wniosków prowadzą m.in. aktualna trudna sytuacja finansowa PZHL, którego zadłużenie znacznie przekracza kwotę 1 mln zł, jak również brak realnych perspektyw na pozyskanie zewnętrznych źródeł finansowania dla PHL. Za wysoce wątpliwe uznać bowiem należy, by w kontekście aktualnego zadłużenia PZHL, przy jednoczesnej konieczności finansowania bieżącej działalności Związku oraz ponoszenia kosztów zawartych przez Związek kontraktów z trenerami Reprezentacji Polski A (kwota ok. 1,2 mln zł rocznie) PZHL był w stanie przeznaczyć jakiekolwiek środki na funkcjonowanie ligi zawodowej. W naszej ocenie finansowania tego nie zapewni również tajemniczy sponsor ściśle skrywany przez Prezesa PZH" - czytamy w oświadczeniu klubów.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlaczego gazeta prawie wcale nie pisze o żuzlu?

   speedway (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 16

   www.sportowefakty.pl/zuzel/369719/pge-marma-rzeszow-chce-walkowera#comment_4339518

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama