Ruch Chorzów zremisował w sparingu z czeską Karviną [ZDJĘCIA]

Piłkarze Ruchu Chorzów w meczu sparingowym zremisowali z czeskim drugoligowcem MFK Karvina 0:0. Spotkanie na Cichej obserwowało około pół tysiąca kibiców Niebieskich, którzy byli mocno zdegustowani grą drużyny trenera Jacka Zielińskiego.

Sparing zaczął się z pół godzinnym opóźnieniem, bo goście z Czech mieli problemy z dojazdem do Chorzowa. Pierwsza połowa rozgrywana była w dużym upale i była dość senna, a piłkarze po 25 minutach zrobili sobie krótką przerwę na napicie się wody. Przewagę miał Ruch, ale nie potrafił udokumentować jej bramkami mimo sytuacji Kamila Włodyki i Pavla Sultesa.

Po przerwie kilka razy groźnie zaatakowali Czesi korzystając z tego, że trener Jacek Zieliński seryjnie dokonywał w drugiej połowie zmian. Na szczęście w bramce Niebieskich dobrze spisywał się Krzysztof Kamiński, który nie tylko bronił strzały gości, ale w końcówce zdołał nawet sparować strzał własnego obrońcy na poprzeczkę.

To pierwszy letni sparing, którego Ruch nie wygrał. Wcześniej w okresie przygotowawczym chorzowianie pokonali Górnika Radlin, Polonię Bytom i Zagłębie Sosnowiec.

W sparingu z Karviną nie grali Łukasz Janoszka, Maciej Jankowski i Marcin Malinowski narzekający na drobne urazy, a także Łukasz Surma, który w dniu meczu podpisał kontrakt z Ruchem.

Ruch Chorzów – MFK Karvina 0:0

Ruch: Kamiński – Gieraga (46. Konczkowski), Szyndrowski (66. Helik), Brodziński (46. Stawarczyk), Dziwniel – Zieńczuk (46. Smektała), Tymiński, Babiarz (66. Urbańczyk), Starzyński (74. Lipski), Włodyka (60. Mularczyk) – Sultes (60. Kuświk).

Karvina: Palecek - Knotig, Ciku, Vanek, Prokes, Hottek, Eismann, Misinsky, Jovanović, Mikula, Hoffman.
Grali także: V. Cverna, Svatonsky, Legierski, O. Cverna, Fiala, Gonda, Fischer, Pindroch.