Unia Europejska przeznaczy 2 mld złotych dla Polski na walkę...

  Unia Europejska przeznaczy 2 mld złotych dla Polski na walkę z bezrobociem wśród młodych ludzi?

  Karol Gruszka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Unia Europejska przeznaczy 2 mld złotych dla Polski na walkę z bezrobociem wśród młodych ludzi?
  1/3
  przejdź do galerii
  Do Polski już nie długo może trafić 2 mld złotych na walkę z bezrobociem wśród młodych ludzi. Komisja Europejska postanowiła przeciwdziałać pogłębiającemu się kryzysowi w niektórych krajach Unii Europejskiej. W Polsce, bezrobocie wśród osób w wieku 15-24 lat wynosi 27,4 proc.
  Problem bezrobocia wśród młodych staje się coraz bardziej poważny. Obawy młodych osób o swoją przyszłość są coraz powszechniejsze. Z badania przeprowadzonego przez Tredence Institute wynika, że 66,5% absolwentów obawia się o swoją karierę. Tylko 20,4% przyznało, że te zmartwienia ich nie dotyczą. Aktualnie średni czas poszukiwania pracy przez absolwenta wynosi około 5 miesięcy.

  -Wydaje się, że kryzys niestety spotęgował tylko negatywne zjawiska, które w rzeczywistości przyczyniają się do problemu młodych ludzi na rynku pracy.
  Są to z jednej strony konkurencja ze strony starszych, bardziej doświadczonych kolegów, zaś z drugiej brak wsparcia w postaci staży i szkoleń zawodowych pozwalających młodzieży postawić pierwsze kroki. Poważnym problemem jest również mała liczba programów finansowych skierowanych do przedsiębiorców, które sprawiłyby, że zatrudnianie młodych byłoby bardziej opłacalne – mówi Bartosz Kaczmarczyk, prezes Polskiego Holdingu Rekrutacyjnego S.A.

  Pieniądze jakie chce przeznaczyć Komisja Europejska na walkę z bezrobociem to jednak kropla w morzu potrzeb. 2 mld złotych choć wydają się sumą ogromną to w przeliczeniu na około 1,5 miliona bezrobotnych osób w wieku 20-25 to kwota ta nie jest już tak imponująca i wynosi niecałe 1,5 tys. złotych na głowę.

  Aby przeciwdziałać bezrobociu wśród młodych, oprócz ogromnych pieniędzy potrzeba coraz większego uświadamiania młodzieży o aktualnych potrzebach rynku. Wybranie studiów, które nie gwarantują pracy nie jest rozwiązaniem.

  -Konieczne jest opracowanie zmian systemowych oraz zmiana mentalności, które sprawią, że młodzi chętniej będą chcieli się przekwalifikowywać oraz z większą odpowiedzialnością planować swoją karierę. Młodzi w wyborze kierunku kształcenia i studiów nie mogą sugerować się tylko aktualnymi trendami, ale powinni brać pod uwagę rzeczywiste potrzeby rynku pracy. Zadanie państwa powinno polegać na pomocy w wyborze przez nich odpowiedniej ścieżki edukacji – dodaje Bartosz Kaczmarczyk  *Artur Hajzer nie żyje. Tragedia na Gasherbrum ZDJĘCIA
  *Superbudowa 2013. Wybieramy najlepszą inwestycję woj. śląskiego ZAGŁOSUJ
  *Marsz Autonomii 13 lipca 2013: PROGRAM, LISTA OBECNOŚCI
  *Jak zdać egzamin na prawo jazdy? ZOBACZ WIDEOTESTY i CZYTAJ PODPOWIEDZI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a ZAROBIOm INO CI CO SZKOLOM

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 11

   i WOLONTARIUSZE.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama