Sosnowiec o opiece zastępczej

  Sosnowiec o opiece zastępczej

  Anna Polewiak

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pedagodzy, pracownicy domów dziecka oraz ośrodków adopcyjnych będą dyskutować o rodzicielstwie zastępczym.
  Konferencja "Rodzina zastępcza dla dzieci bez przyszłości" odbędzie się w środę w sosnowieckiej Wyższej Szkole Humanitas. Wraz z uczelnią organizują ją Stowarzyszenie na Rzecz Rodziny i Zastępczego Rodzicielstwa "Nowy Dom" oraz Federacja na rzecz Reintegracji Społecznej. Spotkanie ma promować ideę rodzicielstwa zastępczego .

  - W stolicy Zagłębia funkcjonują zaledwie dwie zawodowe rodziny zastępcze. Tymczasem rodzicielstwo zastępcze lepiej niż domy dziecka służy zaspokajaniu potrzeb maluchów. Dom dziecka to instytucja, która nie zawsze jest w stanie zapewnić bezpośrednią opiekę dorosłego, pozostającego w stałym i indywidualnym kontakcie z wychowankiem - mówi Ewa Gawlik z Instytutu Pedagogiki Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, współorganizatorka konferencji.

  Gościem specjalnym spotkania będzie prof. Kevin Browne, światowej sławy psycholog angielski i kierownik Katedry Psychologii Dziecka i Ekspertyzy Sądowej Uniwersytetu w Liverpoolu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama