Rodzina TV TRWAM ma się dobrze, będzie na multipleksie

  Rodzina TV TRWAM ma się dobrze, będzie na multipleksie

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  - To cud i zwycięstwo modlących się ludzi - mówił o decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o. Tadeusz Rydzyk, jednocześnie podkreślając, że to na razie obietnica, ale nie wiadomo, czy zostanie ona spełniona.

  - Środki społecznego przekazu mogą i powinny być narzędziami w służbie prowadzonej przez Kościół reewangelizacji i nowej ewangelizacji współczesnego świata w myśl starej zasady - widzieć, oceniać i działać - mówił podczas homilii arcybiskup Wacław Depo, ubolewając, że do głosu dochodzą "ugrupowania polityczne, które kwestionują prawa boskie".


  ZOBACZ KONIECZNIE:
  PIELGRZYMKA RADIA MARYJA 2013 NA JASNEJ GÓRZE [ZDJĘCIA]


  21. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja pokazała, że media skupione wokół ojca Tadeusza Rydzyka, wciąż mają się bardzo dobrze. Wierni gromadzili się przed szczytem od samego rana. Przywoziły ich autokary z całej Polski. Podczas mszy jasnogórskie błonia szczelnie się zapełniły, trudno było przejść nawet alejkami. Wśród pielgrzymów nie zabrakło tego najważniejszego, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. - Jest? - pytali z niedowierzaniem, ale i z radością wierni, kiedy dowiedzieli się, że do Jasnej Góry przyjechał prezes Kaczyński.

  Pielgrzymi mogli m.in. kupić koszulki z wizerunkiem ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka lub nabyć doładowanie w sieci komórkowej "W naszej rodzinie", która umożliwia bezpłatne połączenia z Telewizją TRWAM i Radiem Maryja. Wiernych do sieci ojca Rydzyka skusić miał pakiet darmowych 50 minut. Hitem były też odznaki z napisami: "Jestem moherem" oraz "Dosyć Tuskolandu". Tradycyjnie zbierano środki na działalność rozgłośni. - Żeby to radio się utrzymało, muszą być środki. Ludzie biednieją. Tym bardziej dziękujemy Wam za pomoc. Dziękujemy za symboliczną różę. Prosimy, by te symboliczne róże, czyli ofiary na Radio Maryja, składać w specjalnych namiotach - apelował przed pielgrzymką o. Tadeusz Rydzyk. Słuchacze wpłacali pieniądze, ale pod namiotami trudno było zauważyć kolejki.

  21. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja będzie prawdopodobnie najliczniejszą pielgrzym-ką w tym roku. Dla miasta to wielkie przedsięwzięcie organizacyjne, w które zaangażowanych jest ponad 200 osób - ratowników medycznych, strażników miejskich i pracowników służb miejskich. - To jedna z największych pielgrzymek. Dla nas to próba generalna przed szczytem pielgrzymkowym - mówi płk Stanisław Słyż, szef centrum zarządzania kryzysowego w Częstochowie.  *Artur Hajzer nie żyje. Tragedia na Gasherbrum ZDJĘCIA
  *Superbudowa 2013. Wybieramy najlepszą inwestycję woj. śląskiego ZAGŁOSUJ
  *Marsz Autonomii 13 lipca 2013: PROGRAM, LISTA OBECNOŚCI
  *Jak zdać egzamin na prawo jazdy? ZOBACZ WIDEOTESTY i CZYTAJ PODPOWIEDZI

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to

   trzeba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 18

   mieć zryty beret

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama