Wojewódzkie obchody Święta Policji w garnizonie śląskim...

  Wojewódzkie obchody Święta Policji w garnizonie śląskim [WIDEO]

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wojewódzkie obchody Święta Policji w garnizonie śląskim
  1/11
  przejdź do galerii

  Wojewódzkie obchody Święta Policji w garnizonie śląskim ©KWP Katowice

  W niedzielę odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji w garnizonie śląskim. W tym roku odbyły się one w Bielsku-Białej. Na oficjalną część uroczystości złożyły się uroczysta Msza Święta, przemarsz ulicami miasta oraz apel na Placu Ratuszowym. W ramach części nieoficjalnej przygotowano pokazy sprawności policjantów, demonstrację sprzętu oraz koncert muzyczny.
  Wojewódzkie obchody Święta Policji w garnizonie śląskim - ZOBACZ WIDEO:  Bielsko-Biała była miejscem, gdzie w tym roku odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. W uroczystościach udział wzięli Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp.
  Wojciech Olbryś, Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz, kadra kierownicza śląskiego garnizonu, parlamentarzyści, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych oraz służb i instytucji współpracujących z Policją, a także policyjni związkowcy i emeryci. Pierwszym pierwszym punktem obchodów była uroczysta Msza Święta w Katedrze św. Mikołaja, celebrowana przez biskupa ordynariusza diecezji bielsko - żywieckiej Tadeusza Rakoczego.

  ZOBACZ TAKŻE:
  Wojewódzkie obchody Święta Policji w garnizonie śląskim [ZDJĘCIA]


  Następnie uczestnicy, w asyście pocztów sztandarowych, kompanii reprezentacyjnej, koni policyjnych i orkiestry, przemaszerowali z katedry na Plac Ratuszowy w Bielsku – Białej.Tam odbył się apel, w trakcie którego wręczono odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie policyjne.

  Dla licznie zgromadzonej publiczności przygotowano atrakcje – pokazy sprawności policjantów. Można było z bliska zobaczyć i dotknąć pojazdów i wyposażenia, na co dzień wykorzystywanego przez policjantów. Swoje stoiska wystawiły laboratorium kryminalistyczne, pododdział antyterrorystyczny, oddział prewencji, wojsko oraz gospodarze – Komenda Miejska Policji w Bielsku – Białej. Na placu najmłodszych bawił również Sznupek – maskotka śląskiej policji. Imprezę zakończył koncert muzyczny.  *Superbudowa 2013. Najlepsza inwestycja woj. śląskiego OSTATNI DZIEŃ GŁOSOWANIA
  *Marsz Autonomii 13 lipca 2013: ZDJĘCIA, WIDEO, KONTROWERSJE
  *Groby wampirów odkryto w Gliwicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Jak zdać egzamin na prawo jazdy? ZOBACZ WIDEOTESTY i CZYTAJ PODPOWIEDZI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama