Czechowice-Dziedzice: Jutro przyjeżdża Muzobus. Zapowiadają...

  Czechowice-Dziedzice: Jutro przyjeżdża Muzobus. Zapowiadają się nie lada atrakcje

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Urszula Dudziak
  1/2
  przejdź do galerii

  Urszula Dudziak ©arc.

  Bielszczanka Urszula Dudziak (na zdjęciu), Artur Rojek, Dorota Miśkiewicz, Kasia Stankiewicz oraz zespół Paula i Karol są ambasadorami wakacyjnego, ogólnopolskiego projektu pod nazwą Muzobus, który jutro (17 lipca) zawita do Czechowic-Dziedzic, a w czwartek pojawi się w Częstochowie.
  Muzobus to wspólna inicjatywa Muzykoteki Szkolnej oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Specjalny bus krąży od kilku tygodni po Polsce i najogólniej mówiąc edukuje ludzi, oczywiście z muzyki. W sumie Muzobus odwiedzi 16 polskich miast. W tych miastach specjalni trenerzy prowadzą interesujące zajęcia dla animatorów, edukatorów, nauczycieli, bibliotekarzy oraz studentów kierunków pedagogicznych zajmujących się edukacją muzyczną.

  Z muzycznej edukacji mogą także skorzystać dzieci, młodzież i dorośli, którzy na co dzień nie zajmują się muzyką, nie traktują jej w zawodowy sposób, ale lubią jej po prostu posłuchać. Dla nich przygotowano m.in. filmowe podróże w świat sal koncertowych, zgłębianie tajników brzmień oraz budowy instrumentów, a także grę na nietypowych instrumentach muzycznych - szklanych przedmiotach czy kołach od roweru.

  W Muzobusie można również zdigitalizować prywatne kasety magnetofonowe zawierające własne składanki z ulubionymi utworami. Każdy, kto przyniesie swoje nagrania, po chwili otrzyma je na płycie CD. Muzobus będzie stał na placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach od godz. 9.00 do 19.00.  *Superbudowa 2013. Najlepsza inwestycja woj. śląskiego OSTATNI DZIEŃ GŁOSOWANIA
  *Marsz Autonomii 13 lipca 2013: ZDJĘCIA, WIDEO, KONTROWERSJE
  *Groby wampirów odkryto w Gliwicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Jak zdać egzamin na prawo jazdy? ZOBACZ WIDEOTESTY i CZYTAJ PODPOWIEDZI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama