Święto Policji w Będzinie [ZOBACZ ZDJĘCIA]

  Święto Policji w Będzinie [ZOBACZ ZDJĘCIA]

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Święto Policji w Będzinie
  1/23
  przejdź do galerii

  Święto Policji w Będzinie ©KMP Będzin

  W miniony piątek w murach teatru im. Jana Dormana w Będzinie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. Zgodnie z tradycją stało się ono okazją do wręczenia aktów mianowania policjantom na wyższe stopnie służbowe. Z rąk Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Romana Rabsztyna oraz Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie insp. Cezarego Garczarczyka, ponad stu będzińskich policjantów otrzymało awans na wyższy stopień policyjny.
  Obchody policyjnego święta w będzińskim garnizonie uświetniło wielu znamienitych gości, na czele z Zastępcą Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Romanem Rabsztynem. Pośród zaproszonych, znamienitych gości nie zabrakło też przedstawicieli samorządu terytorialnego. Swoją obecnością uroczystą akademię uświetnili między innymi Przewodniczący Sejmiku Śląskiego Andrzej Gościniak oraz przedstawiciele samorządu lokalnego Starosta Powiatu Będzińskiego Krzysztof Malczewski i Wiceprezydent Miasta Będzina Józef Pilch.


  Obecni byli także przedstawiciele Rady Powiatowej i Miejskiej, Burmistrzowie i Wójtowie Powiatu Będzińskiego, Komendanci Straży Miejskich i Straży Pożarnej, Dyrektorzy i Prezesi powiatowych urzędów i instytucji. Na uroczystości nie zabrakło również emerytów policyjnych, pracowników cywilnych oraz kapelana będzińskiego garnizonu Policji ks. kan. Andrzeja Stępnia.

  Pośród 112 mianowanych na wyższe stopnie policjantów, awans z okazji Święta Policji otrzymało trzech oficerów. Najliczniejszą grupę, bo aż 45 stanowili mundurowi w korpusie aspirantów policji. Równie liczną grupą byli podoficerowie policji, których aż 38 odebrało na dzisiejszej gali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

  Pozostali mianowani z okazji Święta Policji to 26 mundurowych, którzy otrzymali pierwszy awans na stopień starszego posterunkowego. Uroczystość była również okazją do wynagrodzenia i wyróżnienia stróżów prawa oraz pracowników Policji szczególnie zaangażowanych w swoją pracę i osiągających ponad przeciętne wyniki. Nagrody rzeczowe w postaci zegarków z rąk fundatorów Starosty Powiatu Będzińskiego oraz Wiceprezydenta Miasta Będzina otrzymało 25 policjantów i pracowników cywilnych.  *Superbudowa 2013. Najlepsza inwestycja woj. śląskiego OSTATNI DZIEŃ GŁOSOWANIA
  *Marsz Autonomii 13 lipca 2013: ZDJĘCIA, WIDEO, KONTROWERSJE
  *Groby wampirów odkryto w Gliwicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Jak zdać egzamin na prawo jazdy? ZOBACZ WIDEOTESTY i CZYTAJ PODPOWIEDZI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama