GZM: 26 śląskich i zagłębiowskich miast razem kupi energię

  GZM: 26 śląskich i zagłębiowskich miast razem kupi energię

  MSH

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W czwartek w siedzibie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego w Katowicach podpisane zostanie porozumienie przez włodarzy 26 śląskich i zagłębiowskich miast, powiatów i gmin w sprawie wspólnego zakupu energii elektrycznej.
  Na zakup 287 GWh energii elektrycznej, czyli aż o 94 GWh więcej niż w ubiegłym roku, zdecydowało się 26 samorządów i 120 samorządowych jednostek, czyli szpital i ośrodków zdrowia, przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych i mieszkaniowych, komend miejskich Państwowej Straży Pożarnej, instytucji kultury takie jak biblioteki, centra kultury i muzea.

  Podobnie jak rok temu, w imieniu wszystkich sygnatariuszy procedurę przetargową prowadzi gmina Świętochłowice. - Jednak Górnośląski Związek Metropolitalny koordynuje i udziela wsparcia Świętochłowicom - wyjaśnia Krzysztof Maciejczyk, rzecznik świętochłowickiego magistratu.

  Przetarg na wspólny zakup energii ma zostać ogłoszony na przełomie sierpnia i września. Umowa z dostawcą ma zostanie zawarta na 12 miesięcy na cały 2014 rok.

  To już drugi przetarg GZM na wspólny zakup energii. Należy do największych zamówień przeprowadzonych do tej pory w Polsce.  *Superbudowa 2013. Najlepsza inwestycja woj. śląskiego ZOBACZ
  *Marsz Autonomii 13 lipca 2013: ZDJĘCIA, WIDEO, KONTROWERSJE
  *Groby wampirów odkryto w Gliwicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Jak zdać egzamin na prawo jazdy? ZOBACZ WIDEOTESTY i CZYTAJ PODPOWIEDZI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama