Superbudowa. Internauci zadecydowali: naszą największą dumą...

  Superbudowa. Internauci zadecydowali: naszą największą dumą są Pyrzowice

  Krzysztof Szendzielorz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Remont pałacu zespołu "Śląsk" trwa od 2011 roku i skończy się za rok
  1/6
  przejdź do galerii

  Remont pałacu zespołu "Śląsk" trwa od 2011 roku i skończy się za rok ©Aneta Kaczmarek

  35 kandydatów rywalizowało w internetowym plebiscycie "Dziennika Zachodniego" na Superbudowę 2013 województwa śląskiego. Najważniejszą inwestycją uznaliście rozbudowę lotniska w Pyrzowicach, która zdobyła 6150 głosów. Za nią znalazły się Centrum Tańca w Bytomiu (5977) i "Miasteczko Twinpigs" w Żorach (2464).
  Dziękują i dalej budują

  Na lotnisku w Pyrzowicach bardzo ucieszyli się z tytułu Superbudowy 2013. Wybrani pracownicy zapozowali do zdjęcia, na którym każdy z nich trzyma jedną literkę słowa "Dziękujemy", doceniając w ten sposób głosy internautów. A fanów mają wielu. - Nasz fanpage na Facebooku (przez portal też można było głosować) za około dwa tygodnie ma szansę stać się największym spośród wszystkich, jakie mają polskie lotniska - mówi Piotr Adamczyk z działu komunikacji i promocji GTL.


  - Przebudowa lotniska w Pyrzowicach trwa od 1991 roku, czyli od momentu powstania Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego - podkreśla Cezary Orzech, rzecznik Katowice Airport.

  Obecnie zdarza się, że w ciągu doby odprawianych jest 15 tysięcy pasażerów. - Nie byłoby to możliwe bez wydłużenia starego pasa startowego czy budowy terminali - mówi Orzech.

  Przypomnijmy, że kilka tygodni temu zakończyła się budowa nowych płyt postojowych i dróg kołowania. Rok temu przebudowano stary terminal A. Trwa budowa nowego pasa startowego za ponad 150 mln złotych.

  Rewitalizacja kopalni

  Na drugim miejscu w plebiscycie uplasowało się Centrum Tańca w Bytomiu, które powstaje na terenie dawnej kopalni KWK Rozbark. To przykład rewitalizacji poprzemysłowych terenów, których w naszym regionie nie brakuje. Budynek administracyjny kopalni powinien być gotowy pod koniec sierpnia, zaś cechownia w grudniu.

  Kowboje na Śląsku

  Doceniliście też "Miasteczko Twinpigs - Westernowy Park Rozrywki" w Żorach, które działa od roku. W krainie kowbojów możemy m.in. oglądać filmy w Planetarium 3D lub w Cinema 5D, wspinać się na ścianę wspinaczkową albo wsiąść do kolejki w dawnej kopalni skarbu. Na odważnych czeka też rollercoaster.

  Tuż za podium znalazła się remontowana od 2 lat siedziba Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w Koszęcinie. Znajduje się ona w późnoklasycystycznym pałacu, który po remoncie już za rok będzie prawdziwą perełką architektoniczną. Wsp. MANO, KK  *Superbudowa 2013. Najlepsza inwestycja woj. śląskiego ZOBACZ
  *Marsz Autonomii 13 lipca 2013: ZDJĘCIA, WIDEO, KONTROWERSJE
  *Groby wampirów odkryto w Gliwicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Jak zdać egzamin na prawo jazdy? ZOBACZ WIDEOTESTY i CZYTAJ PODPOWIEDZI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama